Rezultate te kerkimit per termin: +Vendosja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.370Z

Gjobe subjekteve qe vendosin reklama ne shkolla

Bashkia e Tiranes do te ndeshkoje me gjobe te gjitha subjektet private qe do te vendosin reklama ne fasadat e institucioneve arsimore, apo edhe ne ambientet brenda tyre. Sipas burimeve nga ky institucion, nje vendim i posacem i Keshillit te Rregullimi te Territorit e ndalon kategorikisht vendosjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.844Z

Itali,kapen në Puglia 2 ton drogë mevlerë 9 mln €, 4 shqiptarë në pranga

Të tjera rreth shkrimit FOTO PUGLIA- Më shumë se dy ton marijuanë me vlerë mbi 9 milionë euro, janë sekuestruar në Puglia në një gomone që vinte nga Shqipëria. Sekuestrimi i lëndës narkotike u bë i mundur n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.401Z

​Kasapolli: U vulos qartësimi i rrugës së Kosovës drejt BE’së

Gzim Kasapolli, Ministër në Detyrë i Integrimeve Evropiane, tha se me vendosjen e inicialeve në MSA’në, është vulosur qartësimi i rrugës së Kosovës drejt BE’së. Vendosja e inicialeve pa dyshim shënon një marrëvesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.378Z

Përkujtohet 100-vjetori i Spasesstatujë prej bronzi në nder të tij

Në kuadër të 100-vjetorit të lindjes së shkrimtarit të njohur Sterio Spase, është vendosur busti prej bronzi në fshatin e tij Gollomboç, të Liqenasit. Sterio Spase ishte një nga shkrimtarët më në zë, dhe një prej urave lidhëse mes karitasit shqiptar dhe atij maqedonas.Në ceremonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.574Z

Selami Shqiperia ska ende demokraci funksionale

Kryetari i pare i Partise Demokratike Eduart Selami ka deklaruar se kur kane kaluar 20 vjet nga levizja e dhjetorit Shqiperia nuk ka ende nje demokraci funksionale. Duke folur ne nje interviste per VOA Selami eshte shprehur se Shqiperia i ka arritur vetem pjeserisht standartet demokratike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.863Z

Nga sot kushtojne 10 me shtrenjte

Nga sot shume farmaci te vendit nisin aplikimin e TVSH-se per ilacet ne masen 10. Keshtu ilacet per qytetaret do te kushtojne me shtrenjte. Cdo shqiptar nga sot do te paguaje me shume per ilacet pasi cmimet e tyre do te rriten. Perfshirja e ilaceve ne skemen e TVSH-se Tatimit mbi Vleren e Shtuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.005Z

Policia reagon ndaj deputetit Xhafa: Nuk po përgjojmë!

“Policia e Shtetit nuk ka vendosur automjete apo pajisje përgjuese për monitorimin apo kontrollimin e kësaj proteste. Vendosja e pajisjeve të tilla nuk është në procedurat standarde të Policisë së Shtetit, për monitorimin e tubimeve apo manifestimeve”, thuhet në deklaratën e Policis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama