Rezultate te kerkimit per termin: +Vendosja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.189Z

Vendosja e kasave rrit te ardhurat

Vendosja e kasave fiskale do të ndikojë në rritjen e të ardhurave dhe sigurisht që përbën një masë pozitive jo vetëm për buxhetin, por edhe për të forcuar konkurrencën te bizneset. Sipas ministrit Bode, ritmi i vendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.108Z

Mantica: Vendosja e EULEX, prioritet i BE

“Vendosja e EULEX-it ne gjithe territorin e Kosoves eshte nje prioritet absolut. Zgjidhja do te gjendet brenda Bashkimi Evropian”. Keshtu deklaroi zevendesministri i Jashtem italian, Alfredo Mantica, gjate nje vizite ne Prishtine. Ai i premtoi presidentit Sjediu dhe ministrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.090Z

PDIU: Vendosja e ushtrisë greke pranë kufirit tonë, e papranueshme

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi, reagoi pas lajmeve se nga janari i vitit që vjen, ushtria greke do të ruajë kufirin me Shqipërinë. Idrizi tha se është një zhvillim negativ dhe i papranueshëm. Më konkretisht vendosja e ushtrisë greke do të shtonte numrin e akteve fatale vdekjeprurës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.652Z

Shperthen makina ne Durres shkak vendosja e eksplozivit

Pak minuta me pare ne qytetin e Durresit ka shperthyer nje makine. Sipas policise makina e tipit BMW me targa te huaja ka shperthyer ne pjesen e perparme ndersa mendohet se shkak i shperthimit mund te jete vendosja e eksplozivit. Mesohet se makina ishte e parkuar prane zones se Oxhakut. Pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.062Z

Vendosja e drejtësisë në Shqipëri, një trend historik!

Nga Spartak Ngjela Vendosja e drejtësisë në Shqipëri dhe krijimi i një shteti të drejtë modern shqiptar, është trend historik. Kush nuk e kupton dhe i del kundër, do të fundoset. l Historia e një populli, si zhvillim specifik kohor, është trend. Kurse trendi, gjithmonë kthehet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.667Z

Rexhepi: Vendosja e ligjit, prioritet paresor

“Vendosja e rendit dhe ligjit eshte prioritet i te gjitha prioriteteve, prandaj duhet te punohet shume ne kete drejtim”. Keshtu ka deklaruar kreu i komunes se Mitrovices, Bajram Rexhepi pas nje takimi me shefin e EULEX-it, Iv de Kermabon. Rexhepi tha se ligji nuk mund te behe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.649Z

Berisha Vendosja e kasave nje domosdoshmeri

Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se vendosja e kasave eshte nje domosdoshmeri dhe nje nga kushtet kryesore per ecjen e vendit drejt Bashkimit Evropian. Ai ka theksuar se ato nevojiten per te bere nje diferencim ne taksimin e biznesit te vogel ne krahasim me ate te madh.Sipas tij pas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama