Rezultate te kerkimit per termin: +Venecias

Meta: total 1000 / total_found 7755 / time 0.003 / keyword[0] venecias / docs[0] 7755 / hits[0] 17548 /
No Pic available
  • 2016-07-01

Mediu në SHBA: Jemi gati për një reformë në drejtësi sipas Venecias

Gjatë vizitës së tij në Washington, kryetari i Partisë Republikane zoti Fatmir Mediu zhvilloi takime me personalitete të politikës dhe mendimit politik Amerikan. Me ftesë të Presidentit të Heritage Foundation, ish-Senatorit Jim DeMint, zoti Mediu mori pjesë në një takim në të cilin u

Basha-Rames Standardi dhe pafajesia jote eshte si e Roshit e Frrokut
  • 2016-07-01

Basha-Rames Standardi dhe pafajesia jote eshte si e Roshit e Frrokut

Transmetuar me 01072016 - 1537 Tirane 1 korrik 2016 NOAal - Kreu i PD-se Lulzim Basha i ka dhene pergjigje pretendimeve te kryeministrit Edi Rama i cili reagoi pas akuzes se bere nga kreu i PD-se per blerjen e fotos ne vitin 2012 me

Mediu në SHBA: Reforma, sipas draftit të Venecias
  • 2016-07-01

Mediu në SHBA: Reforma, sipas draftit të Venecias

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu po zhvillon një vizitë në Uashington, ku ka patur takime me personalitete të politikës amerikane. Mediu zhvilloi një drekë pune me kongresmenin Robert Aderholt dhe ish-senatorin Mark Pryor, duke i shpjeguar atyre se "opozita është tërësisht e

Mediu në SHBA: Gati të votojmë reformën sipas Venecias
  • 2016-07-01

Mediu në SHBA: Gati të votojmë reformën sipas Venecias

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu zhvilloi takime me personalitete të politikës dhe mendimit politik Amerikan në Uashington gjatë vizitës së tij në SHBA. Me ftesë të Presidentit të Heritage Foundation, Ish-Senatorit Jim DeMint, kryerepublikani mori pjesë në një takim në të

Reforma në Drejtësi, opozita për zgjidhjen
  • 2016-06-30

Reforma në Drejtësi, opozita për zgjidhjen

PREÇ ZOGAJ Caktimi i datës së votimit të Reformës në Drejtësi në kushtet e bllokimit të konsensusit midis shumicës dhe opozitës ka domethënien e dështimit të saj të paralajmëruar. Shumica nuk i ka numrat, nuk ka nëntëdhjetë e katër deputetë për ta votuar. I mungojnë minimu

Basha: Nuk mund të pranojmë një drejtësi Venecia minus
  • 2016-06-30

Basha: Nuk mund të pranojmë një drejtësi Venecia minus

Partia Demokratike nuk do të lëshojë sa i takon zbatimit të rekomandimit 88 të Komisionit të Venecias për draftin e reformës në drejtësi. Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar ku mori pjesë dhe Gunther Krichbaum, kreu i Komisionit për Çështjet Europiane në Bundestag,