Rezultate te kerkimit per termin: +Venizelos

Total: 1512
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.088Z

Dështon edhe Venizelos

Share Përpjekjet për të ndërtuar një qeveri koalicioni të gjerë në Greqi, kanë dështuar. Reuters raporton se Venizelos do dorëzojë mandatin e marrë për krijimin e një qeverie. Radikalët e majtë nuk janë gati për të hyrë në një koalicion me konservatorët, socialistët dhe pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.225Z

Venizelos viziton Serbine

Zevendeskryeministri dhe ministri i Jashtem i Greqise Evangjelos Venizelos nisi nga Serbia turin ne vendet ballkanike aspirante per te hyre ne Bashkimin Europian Venizelos mberriti ne Beograd ne cilesine e kreut te keshillit te ministrave te BE-se pasi Greqia ka presidencen e radhes se unionit Diplo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.258Z

Venizelos vizite ne Kosove

Pas vizites ne Serbi zevendeskryeministri dhe ministri i Puneve te Jashtme te Greqise Evangjelos Venizelos vijon turin e tij ballkanik ne Kosove Venizelos vendi i te cilit mban presidencen e radhes se Bashkimit Europian takon kryeministrin Thaci me te cilin do te bisedoje rreth procesit te integrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.149Z

Ikën Papandreu, kryeministër Venizelos

ATHINE- Kryeministri i Greqisë Jorgos Papandreu ka rënë dakord që të tërhiqet dhe të formojë një qeveri të koalicionit të gjerë, që ka shumë mundësi të udhëhiqet nga ministri i tij i financave, Evangelos Venizelos. Pas votëbesimit, Papandreu, i cili ka drejtuar vendin në krizën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.334Z

Venizelos takim me Dulen

brbrHarta e re territoriale eshte ne qender te takimit qe zevendeskryeministri i Greqise njeheresh Ministri i Jashtem Venizelos do te zhvilloje me nenkryetarin e Kuvendit dhe kreun e Partise Bashkimi per te Drejtat e Njeriut Vangjel Dule Ne faqen zyrtare te Ministrise se Jashtme lajmerohet se takimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.616Z

Takimi Rama-Venizelos

Kryeministri Edi Rama priti ministrin e Jashtëm të Greqisë, Evangelos Venizelos, i cili viziton Tiranën në vijim të turit Ballkanik, në kuadër të Presidencës greke të Këshillit të Bashkimit Evropian. Rama shprehu gatishmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.136Z

Venizelos: Toponimeve, zgjidhje përfundimtare

Vizita Bushati takon Kryeministrin Samaras dhe homologun grek: Deti, sipas së drejtës ndërkombëtare FATJONA MEJDINI, ATHINË Në ditën e fundit të qëndrimit të tij në Athinë, ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, pati takime me Kryeministrin Antonios Samaras dhe me zëvendëskrye

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama