Rezultate te kerkimit per termin: +Venizelos

Total: 1512
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.149Z

Ikën Papandreu, kryeministër Venizelos

ATHINE- Kryeministri i Greqisë Jorgos Papandreu ka rënë dakord që të tërhiqet dhe të formojë një qeveri të koalicionit të gjerë, që ka shumë mundësi të udhëhiqet nga ministri i tij i financave, Evangelos Venizelos. Pas votëbesimit, Papandreu, i cili ka drejtuar vendin në krizën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.334Z

Venizelos takim me Dulen

brbrHarta e re territoriale eshte ne qender te takimit qe zevendeskryeministri i Greqise njeheresh Ministri i Jashtem Venizelos do te zhvilloje me nenkryetarin e Kuvendit dhe kreun e Partise Bashkimi per te Drejtat e Njeriut Vangjel Dule Ne faqen zyrtare te Ministrise se Jashtme lajmerohet se takimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.616Z

Takimi Rama-Venizelos

Kryeministri Edi Rama priti ministrin e Jashtëm të Greqisë, Evangelos Venizelos, i cili viziton Tiranën në vijim të turit Ballkanik, në kuadër të Presidencës greke të Këshillit të Bashkimit Evropian. Rama shprehu gatishmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.136Z

Venizelos: Toponimeve, zgjidhje përfundimtare

Vizita Bushati takon Kryeministrin Samaras dhe homologun grek: Deti, sipas së drejtës ndërkombëtare FATJONA MEJDINI, ATHINË Në ditën e fundit të qëndrimit të tij në Athinë, ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, pati takime me Kryeministrin Antonios Samaras dhe me zëvendëskrye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.248Z

Venizelos viziton të hënën Tiranën

Ministri i Jashtëm grek, Evangelos Venizelos, do të vizitojë të hënën Tiranën. Ministria e Jashtme greke konfirmon vizitën e kryediplomatit dhe zëvendëskryeministrit grek, Evangelos Venizelos. MPJ bën me dije se Venizelos do të vizitojë Tiranën, të hënën në 14 tetor, ku fillimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.000Z

Venizelos viziton Tiranën më 20 shkurt

Zv. Kryeministri dhe ministri i Jashtëm grek Evangelos Venizelos do të zhvillojë më 20 Shkurt një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë kësaj vizite , kreu i diplomacisë greke do të takohet me drejtuesit më të lartë të shtetit dhe të politikës shqiptare. Në fokusin e takimeve pritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.137Z

Bushati takon Venizelos

Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, gjatë qëndrimit në Athinë zhvilloi një takim me Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Greqisë, zotin Evangelos Venizelos. Duke t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama