Rezultate te kerkimit per termin: +Venizelos

Total: 1512
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.136Z

Venizelos: Toponimeve, zgjidhje përfundimtare

Vizita Bushati takon Kryeministrin Samaras dhe homologun grek: Deti, sipas së drejtës ndërkombëtare FATJONA MEJDINI, ATHINË Në ditën e fundit të qëndrimit të tij në Athinë, ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, pati takime me Kryeministrin Antonios Samaras dhe me zëvendëskrye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.248Z

Venizelos viziton të hënën Tiranën

Ministri i Jashtëm grek, Evangelos Venizelos, do të vizitojë të hënën Tiranën. Ministria e Jashtme greke konfirmon vizitën e kryediplomatit dhe zëvendëskryeministrit grek, Evangelos Venizelos. MPJ bën me dije se Venizelos do të vizitojë Tiranën, të hënën në 14 tetor, ku fillimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.000Z

Venizelos viziton Tiranën më 20 shkurt

Zv. Kryeministri dhe ministri i Jashtëm grek Evangelos Venizelos do të zhvillojë më 20 Shkurt një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë kësaj vizite , kreu i diplomacisë greke do të takohet me drejtuesit më të lartë të shtetit dhe të politikës shqiptare. Në fokusin e takimeve pritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.137Z

Bushati takon Venizelos

Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, gjatë qëndrimit në Athinë zhvilloi një takim me Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Greqisë, zotin Evangelos Venizelos. Duke t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.604Z

Venizelos: Sot duhet formuar qeveria e re

Vendi ka nevojë për një qeveri me pjesëmarrje të gjerë e cila duhet të formohet deri në nesër në mbrëmje. Kështu është shprehur kreu i socialistëve të PASOK, Evangelos Venizelos, pas takimit me Antonis Samaras, i cili ka marrë mandatin për formimin e qeverisë së re. Venizelos i c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.273Z

Venizelos takohet me Kryeministrin Rama

0 Zvkryeministri dhe njekohesisht Minister i Puneve te Jashtme te Greqise Evangelos Venizelos mberriti d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.497Z

Venizelos tur takimesh ne rajon

"Athina zyrtare dëshiron dhe mbështet fuqishëm integrimin europian të vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor. Shume shpejt do te vizitoj kryeqytet e vendeve te rajonit.Do ta fillojme nga Tirana dhe ne vazhdim do te shkojme ne Podgoricë, Sarajeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama