Rezultate te kerkimit per termin: +Verde

Total: 1457
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.234Z

Grabitja e kazinosë, arrestohet autori. Iu gjetën para dhe thika

Arrestohet grabitësi i kazinosë "Admiral", që ndodhi pak kohë më parë. Policia e Tiranës bën me dije se ka mundur të kapë autorin, identifikuar si Marsildo Ndoja, 20 vjeç, banues në Tiranë. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e prov�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.261Z

Tahiri letër Nishanit e Manjanit: Gjyqtari i Vlorës liroi një të akuzuar

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka dërguar një letër Presidentit Bujar Nishani dhe Ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani, ku shpreh ankesa për një gjyqtar në Vlorë. Sipas tij, Gjyqtari i Vlorës liroi një të arrestuar nga policia për armëmbajtje. Gjyqtari Laurent Fuçia vlerëso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.439Z

I dëmtuan ullishten, i mbajti peng derisa i paguan paratë për dëmin

Një 44-vjecar u arrestua në Elbasan, pasi akuzohet se mbajti peng nën kërcënim dy të rinj, me pretendimin se i dëmtuan ullishten dhe i la të lirë vetëm pasi familjarët i dhanë para në këmbim. Policia e Elbasanit bën me dije se në pranga u vu shtetasi Ali Bardhi, 44 vjeç, banues në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.239Z

Iraniani tentoi të përdhunonte të miturin, pasi i kërkoi ti blinte bukë

Iraniani Mousa Jaberifar, i cili tentoi të përdhunojë një të mitur 11-vjeçar në Tiranë e kishte mashtruar atë duke e dërguar t'i blinte bukë. Kjo është deklaruar sot nga babai i djalit të vogël, i cili ka bërë edhe kallëzimin për ngjarjen në polici. Sipas babait, kur djali ki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.953Z

Prokuroria kundër Policisë, nuk firmos fletarrest për Strazimirin

Prokurori i gatshëm Shpëtim Kurti, i cili mbikëqyri hetimet ndaj 30 të shoqëruarve gjatë protestës te Liqeni Artificial ka pasur sot një kërkesë verbale nga Policia për të firmosur urdhërarrest ndaj deputetit Gent Strazimiri me akuzën e armëmbajtjes pa leje, konfirmojnë burime për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.190Z

Kërkesat për bujqësinë, Ahmetaj i kthen përgjigje Petrit Vasilit

Pas letrës së dërguar nga Petrit Vasili në adresë të Kryeministrit dhe Ministrit të Financave, përgjigjet ministri i Financave Arben Ahmetaj për shqetësimet e ngritura. Sipas tij, shqetësimet e ngritura nga deputeti i LSI Petrit Vasili janë legjitime dhe thekson se po punohet për adre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.205Z

I dënuar me katër vjet burg për trafik droge, arrestohet shqiptari në Itali

Një shtetas shqiptar i moshës 38 vjecare, me inicialet F.K u arrestua nga Policia e San Salvo akuzuar për trafik droge. Arrestimi u bë pas një urdhër ndalimi lëshuar nga Prokurori Publik në Gjykatën e Vastos. Shqiptari thuhet se duhet të shlyej dënimin përfundimtar me katër vjet b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama