Rezultate te kerkimit per termin: +Verde

Total: 1457
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.983Z

PD përkujton 25-vjetorin e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës

Partia Demokratike përkujton nesër 25-vjetorin e rrëzimit të statujës së Enver Hoxhës. Në një aktivitet në Muzeun Historik Kombëtar për të përkujtuar këtë datë do të shfaqen pamje filmike dhe fotografi nga terrori komunist, varfëri dhe mjerimi deri te rrëzimi i bustit që janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.609Z

Tërmet 3.7 ballë në brigjet shqiptare, epiqendra 23 km larg Vlorës

Një tërmet me magnitudë 3.7 ballë ka goditur brigjet shqiptare këtë të mërkurë. foto ilustruese Sipas informacioneve, tërmeti është ndjerë në orën 4 e 22 të mëngjesit. Epiqendra e tërmetit thuhet se ka qenë 23 km nga qyteti i Vlorës. Tërmeti është ndjerë edhe në qytetin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.851Z

Vetëdigjet me benzinë 60-vjeçarja në Berat, jetonte e vetme

Vetëdigjet me benzinë një 60-vjeçare në qytetin e Beratit për shkak të depresionit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Mangalem, ku gruaja e identifikuar si A.Gj thuhet se jetonte e vetme pasi fëmijët i kishte në emigrim. Shkak i ngjarjes dyshohet se është bërë depresioni, por policia e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.361Z

Kërcënoi me armë biznesmenin, lihet në burg drejtori i Ujësjellësit

Gjykata ka lënë në burg drejtorin e Ujësjellësit të Ersekës, Orest Malushi. Ky i fundit akuzohet për kanosje, pasi ka kërcënuar me armë biznesmenin Z.Byreku. Ngjarja u regjistrua pak ditë më parë në një prej lokaleve në Ersekë. Malushi u akuzua nga militanti i PD-së, Zylyftar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.949Z

VIDEO/ Ristani: Arma e Strazimirit, mashtrim mediatik. Ishte këllëf celulari

Sekretari i grupit parlamentar të PD-së, Arben Ristani foli sërish sot pas mbledhjes në PD për armën e deputetit Strazimiri. Ristani: Pistoleta e Strazimirit, mashtrim... by gazeta-panorama I pyetur nga gazetarët për armën, ai tha se pistoleta e Strazimirit është thjesht një mashtrim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.316Z

Përkujtohet beteja më e gjatë mes francezëve dhe gjermanëve

Presidenti francez Francois Hollande dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë marrë pjesë të dielën në ceremoninë përkujtimore të 100 vjetorit të  betejës Verdë, një nga më të përgjakshmet e Luftës së Parë Botërore. Nën qiellin gri dhe reshje shiu, të dy udhëheqësit evropi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.443Z

PD vendos të bllokojë nesër Kuvendin për mandatet e Leskajt dhe Sulit

Partia Demokratike nuk tërhiqet nga qëndrimi i saj për të dërguar në Gjykatën Kushtetuese të mandateve të Valentina Leskajt dhe Rakip Sulit. Demokratët akuzojnë dy deputetët socialistë se kanë shfrytëzuar pozicionin e tyre për të fituar tendera publik. Në mbledhjen e sotme të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama