Rezultate te kerkimit per termin: +Veriun

Total: 7916
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.410Z

Hysa, koordinator i Qeverisë për Veriun

Kryeministri Hashim Thaçi ka emëruar sot Ylber Hysën, Koordinator të Qeverisë së Kosovës për zbatimin e Strategjisë Gjithëpërfshirëse për veriun e Kosovës. “Në kuadër të veprimeve konkrete të Qeverisë së Republikës së Kosovës për vendosjen e rendit dhe ligjit në pjesën v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.678Z

Bisedime për Veriun?

Boris Tadic, bashkë me dorëheqjen nga posti i kreut të shtetit serb, paralajmëroi bisedime për një status të veçantë për Veriun e Kosovës. Për këtë, ai tha se ka gjetur përkrahje ndërkombëtare. Por, zyrtarët në Prishtinë pohuan se në atë pjesë të Kosovës do të zbatohet Pako

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.713Z

Prishtina: Strategjia për Veriun pa Beogradin

Synimi është mirëqënia sociale dhe ekonomike për Veriun Strategjia për veriun e Kosovës, e hartuar nga qeveria dhe Zyra Civile Ndërkombëtare duhet të kalojë në një fazë konsultimesh me të gjithë faktorët relevantë, përfshirë këtu edhe autoritetet e Beogradit, thonë zyrtarë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.325Z

Feith:Kujdes me veriun e Kosovës

Zyra e Përfaqësuesist Civil Ndërkombëtare në Kosovë dhe shtetet anëtare të Grupit Drejtues Ndërkombëtare angazhohen për integritetetin territorial të Kosovës, ka thënë Piter Feith, lidhur me "sinjalet" e Beogradit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.485Z

Serwer: Koha e bisedimeve për veriun

Analisti dhe profesori në Universitetin John Hopkins në Washington Daniel Serwer ka deklaruar se ka ardhur koha që të bisedohet për veriun e Kosovës. Në një intervistë për Europa e Lirë, Serwer theksoi se deri te zgjidhja për veriun mund t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.750Z

BE, pa plan për veriun

Bashkimi Evropian nuk ka ndonjë plan të vetin sa u përket raporteve në mes të Serbisë dhe Kosovës dhe nuk ka as ndonjë plan të vetin që do ta imponojë sa i përket veriut të Kosovës. E tërë atë që po bën Bashkimi Evropian është tentimi për t’iu ndihmuar të dy palëve që t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.339Z

Qeveria do ta rishikojë planin për veriun

Qeveria e Kosovës edhe më herët ka pasur një strategji për veriun, por tani do ta rishikojë atë në mënyrë që të gjendet një opsion me i përshtatshëm për qytetarët e veriut të Kosovës, u shpreh zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Izmi Zeka.Zeka u përgjigj në kërkesën e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama