Rezultate te kerkimit per termin: +Veriun

Total: 7916
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.265Z

Për Veriun, veç Ahtisaari

Për Veriun e Kosovës nuk ka asnjë plan për ndonjë status të veçantë jashtë Pakos së Ahtisaari. Për ICO’në vlen vetëm ky plan. Opozita kosovare kundërshton mundësinë që në kuadër të dialogut Prishtinë - Beograd të diskutohet Veriu Nga Express më 15 gusht 2011 në ora 08:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.121Z

Kush të merret me veriun?

Është e qartë se duhet të ketë një zgjidhje për veriun e Kosovës. Një numër i palëve është i përfshirë në këtë edhe kur Zyra Civile Ndërkombëtare mbyllet më vonë gjatë këtij viti, thonë në ICO. Edhe pse Zyra Civile Ndërkombëtare e pati në agjendë të punës integrimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.448Z

Ministria për Veriun - e panevojshme

Shtimi i kapaciteteve për integrimin e veriut të Kosovës është i domosdoshëm, por krijimi i Ministrisë për Veriun - ide të cilën e ka lansuar Dukagjin Gorani, këshilltari i kryeministrit të Kosovës - është i panevojshëm, vlerësojnë përfaqësuesit e pozitës dhe të opozitës në v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.420Z

Opsionet për veriun përjashtojnë ndarjen

Analistët politikë në Prishtinë, parashikojnë një proces të gjatë deri në gjetjen e një zgjidhjeje për veriun e Kosovës. Duke përkrahur qeverinë e Kosovës për të vendosur funksionimin e pikave doganore në veri,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.380Z

FOTOT/ Rilindja urbane prek dhe veriun

Këto foto janë publikuar nga kryeministri Rama dhe tregojnë rrugën që lidh Kukësin me Shishtavecin. Segmenti prej 17 kilometrash është rindërtuar duke i dhënë një pamje të re rrugës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.718Z

Autonomi për veriun?!

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ish kryesuese e delegacionit kosovar në bisedimet teknike me Serbinë i ka thënë gazetës vjeneze "Standard", se Serbisë nuk i interesojnë qytetarët serb në Kosovë, por territori.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.553Z

Serwer: Koha për bisedime për veriun

Deri te zgjidhja për veriun mund të arrihet me negociata. Po vjen koha kur duhet ulur rreth tryezës dhe të hapet kjo temë, thotë Daniel Serwer, profesor në Universitetin John Hopkins në Washington.“Po, flitet shumë për këto bisedime. Nuk kam informacione se çfarë po ndodh konkretis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama