Rezultate te kerkimit per termin: +Veriun

Total: 7916
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.448Z

Ministria për Veriun - e panevojshme

Shtimi i kapaciteteve për integrimin e veriut të Kosovës është i domosdoshëm, por krijimi i Ministrisë për Veriun - ide të cilën e ka lansuar Dukagjin Gorani, këshilltari i kryeministrit të Kosovës - është i panevojshëm, vlerësojnë përfaqësuesit e pozitës dhe të opozitës në v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.420Z

Opsionet për veriun përjashtojnë ndarjen

Analistët politikë në Prishtinë, parashikojnë një proces të gjatë deri në gjetjen e një zgjidhjeje për veriun e Kosovës. Duke përkrahur qeverinë e Kosovës për të vendosur funksionimin e pikave doganore në veri,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.380Z

FOTOT/ Rilindja urbane prek dhe veriun

Këto foto janë publikuar nga kryeministri Rama dhe tregojnë rrugën që lidh Kukësin me Shishtavecin. Segmenti prej 17 kilometrash është rindërtuar duke i dhënë një pamje të re rrugës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.718Z

Autonomi për veriun?!

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ish kryesuese e delegacionit kosovar në bisedimet teknike me Serbinë i ka thënë gazetës vjeneze "Standard", se Serbisë nuk i interesojnë qytetarët serb në Kosovë, por territori.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.553Z

Serwer: Koha për bisedime për veriun

Deri te zgjidhja për veriun mund të arrihet me negociata. Po vjen koha kur duhet ulur rreth tryezës dhe të hapet kjo temë, thotë Daniel Serwer, profesor në Universitetin John Hopkins në Washington.“Po, flitet shumë për këto bisedime. Nuk kam informacione se çfarë po ndodh konkretis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.040Z

Plane për Veriun

Beogradi po e shtyn idenë e një statusi special për Veriun. Kandidati për President të Serbisë, Boris Tadic përveç Veriut ka thënë se status të tillë duhet të kenë edhe kishat dhe manastiret serbe si dhe garanci për serbët që jetojnë në pjesën jugore. Tadic ka thënë se situata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.410Z

Hysa, koordinator i Qeverisë për Veriun

Kryeministri Hashim Thaçi ka emëruar sot Ylber Hysën, Koordinator të Qeverisë së Kosovës për zbatimin e Strategjisë Gjithëpërfshirëse për veriun e Kosovës. “Në kuadër të veprimeve konkrete të Qeverisë së Republikës së Kosovës për vendosjen e rendit dhe ligjit në pjesën v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama