Rezultate te kerkimit per termin: +Veriun

Total: 7916
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.380Z

FOTOT/ Rilindja urbane prek dhe veriun

Këto foto janë publikuar nga kryeministri Rama dhe tregojnë rrugën që lidh Kukësin me Shishtavecin. Segmenti prej 17 kilometrash është rindërtuar duke i dhënë një pamje të re rrugës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.718Z

Autonomi për veriun?!

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ish kryesuese e delegacionit kosovar në bisedimet teknike me Serbinë i ka thënë gazetës vjeneze "Standard", se Serbisë nuk i interesojnë qytetarët serb në Kosovë, por territori.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.553Z

Serwer: Koha për bisedime për veriun

Deri te zgjidhja për veriun mund të arrihet me negociata. Po vjen koha kur duhet ulur rreth tryezës dhe të hapet kjo temë, thotë Daniel Serwer, profesor në Universitetin John Hopkins në Washington.“Po, flitet shumë për këto bisedime. Nuk kam informacione se çfarë po ndodh konkretis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.040Z

Plane për Veriun

Beogradi po e shtyn idenë e një statusi special për Veriun. Kandidati për President të Serbisë, Boris Tadic përveç Veriut ka thënë se status të tillë duhet të kenë edhe kishat dhe manastiret serbe si dhe garanci për serbët që jetojnë në pjesën jugore. Tadic ka thënë se situata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.410Z

Hysa, koordinator i Qeverisë për Veriun

Kryeministri Hashim Thaçi ka emëruar sot Ylber Hysën, Koordinator të Qeverisë së Kosovës për zbatimin e Strategjisë Gjithëpërfshirëse për veriun e Kosovës. “Në kuadër të veprimeve konkrete të Qeverisë së Republikës së Kosovës për vendosjen e rendit dhe ligjit në pjesën v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.678Z

Bisedime për Veriun?

Boris Tadic, bashkë me dorëheqjen nga posti i kreut të shtetit serb, paralajmëroi bisedime për një status të veçantë për Veriun e Kosovës. Për këtë, ai tha se ka gjetur përkrahje ndërkombëtare. Por, zyrtarët në Prishtinë pohuan se në atë pjesë të Kosovës do të zbatohet Pako

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.713Z

Prishtina: Strategjia për Veriun pa Beogradin

Synimi është mirëqënia sociale dhe ekonomike për Veriun Strategjia për veriun e Kosovës, e hartuar nga qeveria dhe Zyra Civile Ndërkombëtare duhet të kalojë në një fazë konsultimesh me të gjithë faktorët relevantë, përfshirë këtu edhe autoritetet e Beogradit, thonë zyrtarë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama