Rezultate te kerkimit per termin: +Veriun

Total: 7916
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.040Z

Plane për Veriun

Beogradi po e shtyn idenë e një statusi special për Veriun. Kandidati për President të Serbisë, Boris Tadic përveç Veriut ka thënë se status të tillë duhet të kenë edhe kishat dhe manastiret serbe si dhe garanci për serbët që jetojnë në pjesën jugore. Tadic ka thënë se situata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.410Z

Hysa, koordinator i Qeverisë për Veriun

Kryeministri Hashim Thaçi ka emëruar sot Ylber Hysën, Koordinator të Qeverisë së Kosovës për zbatimin e Strategjisë Gjithëpërfshirëse për veriun e Kosovës. “Në kuadër të veprimeve konkrete të Qeverisë së Republikës së Kosovës për vendosjen e rendit dhe ligjit në pjesën v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.678Z

Bisedime për Veriun?

Boris Tadic, bashkë me dorëheqjen nga posti i kreut të shtetit serb, paralajmëroi bisedime për një status të veçantë për Veriun e Kosovës. Për këtë, ai tha se ka gjetur përkrahje ndërkombëtare. Por, zyrtarët në Prishtinë pohuan se në atë pjesë të Kosovës do të zbatohet Pako

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.713Z

Prishtina: Strategjia për Veriun pa Beogradin

Synimi është mirëqënia sociale dhe ekonomike për Veriun Strategjia për veriun e Kosovës, e hartuar nga qeveria dhe Zyra Civile Ndërkombëtare duhet të kalojë në një fazë konsultimesh me të gjithë faktorët relevantë, përfshirë këtu edhe autoritetet e Beogradit, thonë zyrtarë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.325Z

Feith:Kujdes me veriun e Kosovës

Zyra e Përfaqësuesist Civil Ndërkombëtare në Kosovë dhe shtetet anëtare të Grupit Drejtues Ndërkombëtare angazhohen për integritetetin territorial të Kosovës, ka thënë Piter Feith, lidhur me "sinjalet" e Beogradit p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.485Z

Serwer: Koha e bisedimeve për veriun

Analisti dhe profesori në Universitetin John Hopkins në Washington Daniel Serwer ka deklaruar se ka ardhur koha që të bisedohet për veriun e Kosovës. Në një intervistë për Europa e Lirë, Serwer theksoi se deri te zgjidhja për veriun mund t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.750Z

BE, pa plan për veriun

Bashkimi Evropian nuk ka ndonjë plan të vetin sa u përket raporteve në mes të Serbisë dhe Kosovës dhe nuk ka as ndonjë plan të vetin që do ta imponojë sa i përket veriut të Kosovës. E tërë atë që po bën Bashkimi Evropian është tentimi për t’iu ndihmuar të dy palëve që t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama