Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.856Z

BE shpërblen komunat e veriut

Zyra e BE-së në Kosovë, me rastin e kontraktimit të skemës së granteve prej 8.5 milionë euro, që dedikohet për katër komunat e veriut, organizon një ceremoni shpërblimesh me pjesëmarrjen e të gjithë përfituesve të grantit, përfshirë këtu kryetarët e komunave, përfaqësuesit e M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.268Z

Koreja e Veriut nuk ndalet

brbrPas testeve te fundit berthamore Koreja e Veriut ka kryer nje tjeter prove ate te nje motori te fuqishem te nje rakete qe do te perdoret per te derguar satelite ne hapesire Lideri i vendit komunist Kim Jong Un u ka kerkuar shkencetareve dhe inxhiniereve te pergatiten per leshimin sa me shpejt te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.058Z

Klinton kërcënon Korenë e Veriut

Uashington - Marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Veriut duket se do të acarohen sërish pas nismës së kësaj të fundit për të lëshuar një raketë me rreze të gjatë veprimi. Reagimi i parë ka ardhur nga sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.924Z

Korete Jugu i pergjigjet Veriut

Korea e jugut ka premtuar një “përgjigje të fortë” ndaj agresionit të mundshëm të Koresë së Veriut. Në një fjalim drejtuar zyrtarëve të mbrojtjes, presidenti Park Geun-hye ka thënë se kërcënimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.608Z

Korea e Veriut, armë të reja

11/06/2005  Korea e Veriut ka deklaruar se ka bomba atomike të majftueshme per t´u vetëmbrojtur nga një sulm i mundshëm amerikan. Zëvendësministri i Jashtëm koreanoverior, Kim Gye Gvan, tha gjatë një interviste me kanalin televiziv amerikan ABC, se Korea e Veriut ka planifikuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.961Z

SHBA:Koreja e Veriut të lirojë turistët

Zyrtarë amerikanë kanë bërë thirrje ndaj Koresë së Veriut të lirojë shtetasit amerikanë, pas raportimeve të fundit se një veteran 85-vjeçar amerikan është burgosur në vendin komunist. Merrill Newman, një veteran i luftës koreane, u nxor jashtë një aeroplani nga oficerë me unifor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.327Z

Atentat në Irlandën e Veriut

Sërish tension në Irlandën e Veriut, ndërsa autoritetet janë bërë sërish objektiv i sulmeve të disidentëve republikanë. Një bombë shpërtheu në qytetin Lurgan duke plagosur 3 fëmijë, ndërkohë që zhvillohej një paradë protestantësh. Sipas policisë, mjeti shpërthyes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama