Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Meta: total 1000 / total_found 26545 / time 0.011 / keyword[0] veriut / docs[0] 26545 / hits[0] 44928 /
Opozita në Kuvend, ish-deputeti kundër djegies së mandateve
  • 2019-02-20

Opozita në Kuvend, ish-deputeti kundër djegies së mandateve

Data 20 Shkurt 1991 ka hyrë në histori, si dita e rrëzimit të shtatores së Enver Hoxhës në qendër të Tiranës. Kanë kaluar 28 vite nga ajo ditë me një simbolikë të fortë, pasi rënia e shtatores së diktatorit komunist shihej edhe si rënia e regjimit në tërësi. Në studion e emi

Tërmet në PS e Shkodrës 5 muaj para zgjedhjeve, ndryshohet kryetari (EMRI)
  • 2019-02-15

Tërmet në PS e Shkodrës 5 muaj para zgjedhjeve, ndryshohet kryetari (EMRI)

Arvid Osja në të majtë dhe Edmond Emini në të djathtë Rreth pesë muaj para zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, PS-ja e Shkodrës ka pësuar ndryshime në radhët e saj. Teksa kryeministri Edi Rama nuk e ka konfirmuar ende nëse do të jetë Senida Mesi, kandidatja e shumicës përballë Volta

Aksidenti me 13 viktima në Shkup, Rama: Ngushëllime, ju jemi pranë shpirtërisht
  • 2019-02-14

Aksidenti me 13 viktima në Shkup, Rama: Ngushëllime, ju jemi pranë shpirtërisht

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimin për tragjedinë e ndodhur sot në Maqedoninë e Veriut, ku përplas një autobus dhe humbën jetën 13 persona dhe shumë të tjerë mbetën të plagosur. Rama në një postim në Twitter, se ndjej pikëllim për këtë tragjedi të rëndë. Pikëllim

No Pic available
  • 2019-02-14

Basha: Protesta e së shtunës më e madhja që është bërë ndonjëherë

“Pasnesër do të jetë protesta më e madhe që ka parë”, tha kreu i PD, Lulzim Basha. Drejtuar kryetarit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut,  Talat Xhaferi, Basha tha se  ka ardhur në Shqipëri për tu takuar me qeverinë hajdutë. Mjerimi ka mbërthyer vendin.

Tragjedia në Maqedoni/ Një minutë heshtje në Kuvend, Rama: E dhimbshme!
  • 2019-02-14

Tragjedia në Maqedoni/ Një minutë heshtje në Kuvend, Rama: E dhimbshme!

Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të viktimave të tragjedisë në Maqedoni, ku si pasojë e një aksidenti vdiqën 14 persona. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci kërkoi që deputetët e mazhorancës dhe opozitës të ngrihen në këmbë për të respektuar viktimat dhe t

Incidenti me bojë, Rama: Paloka, një budalla me shiringë në dorë (Video)
  • 2019-02-14

Incidenti me bojë, Rama: Paloka, një budalla me shiringë në dorë (Video)

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish, kësaj here me zë, lidhur me incidentin e sotëm në Kuvend, ku deputeti Paloka hodhi bojë në drejtim të tij. Në përgjigje të një komentuesi, Rama përmes rubrikës “Përgjigjja ime” thotë se dëmi më i madh një shoqërie i vjen nga bu

Incidenti në Kuvend, Lleshaj: Opozita, si skenat e Gruevskit
  • 2019-02-14

Incidenti në Kuvend, Lleshaj: Opozita, si skenat e Gruevskit

Pas incidentit të ndodhur sot në seancë plenare ku kryeministri Edi Rama u njollos me bojë nga deputeti Edi Paloka ka reaguar edhe Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj. Përmes një postimi në Twitter, Lleshaj e cilëson të turpshme dhe një përpjekje të opozitës për të njollosur solemni