Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.291Z

Kina ka besim në Korenë e Veriut

Pekini ka shprehur besim tek udhëheqësia e Koresë së Veriut, me gjithë kritikat ndërkombëtare kundër Phenianit për lansimin e raketës më 13 prill.Në një deklaratë të ministrisë së Jashtme kineze thuhet se Këshilltari i Shtetit, Dai Binguo, ka takuar në Pekin një delegacion të Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.530Z

SHBA në tryezë me Korenë e Veriut

Shtetet e Bashkuara dhe Korea e Veriut do të ulen në një tryezë më 23 shkurt ku do të diskutohet për programin bërthamor të Penianit. Lajmi njoftohet nga Departamenti i Shtetit ku thuhet se i dërguari i posacëm i Uashingtonit për Koren&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.335Z

Koreja e Veriut teston bombën nukleare të hidrogjenit

Koreja e Veriut ka njoftuar se ka testuar me sukses bombën nukleare të hidrogjenit, që nëse konfirmohet ky test nga Koreja, do të jetë testi i katërt i Koresë Veriore që nga viti 2006  që i sfidon sanksionet e Kombeve të Bashuara dhe konfirmon një hap të madh përpara në zhvillimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.862Z

Koreja e Veriut leshon raketa te tjera

Keshilli i Sigurimit i Kombeve te Bashkuara denoi njezeri proven berthamore te Korese se Veriut dhe tha se po ben gati nje pergjigje te forte ndaj Phenianit. Kesaj deklarate Koreja e Veriut i eshte kunderpergjigjur menjehere me 2 prova te reja me raketa me rreze te shkurter veprimi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.069Z

Raketa, Kina mbështet Korenë e Veriut

Pekini ka shprehur besim tek udhëheqësia e Koresë së Veriut, me gjithë kritikat ndërkombëtare kundër Phenjanit për lëshimin e raketës më 13 prill. Në një deklaratë të Ministrisë së Jashtme kineze thuhet se K&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.033Z

Terrorizmi, Irlanda e Veriut në alarm

Policia në Irlandën e Veriut ka paralajmëruar publikun që të tregohet i kujdesshëm gjatë fundjavës për shkak të kërcënimeve serioze të bëra nga terroristët. Për pasojë, pikat e kontrollit dhe patrullimet e forcave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.829Z

Koreja e Veriut mbetet fuci baruti

I dërguari jozyrtar i Shteteve të Bashkuara në Korenë e Veriut, Bill Richardson paralajmëroi se Gadishulli mbetet ende një “fuçi baruti”. Richardson i bëri komentet e tij pas takimeve që pati me udhëheqës të lart&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama