Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.530Z

SHBA në tryezë me Korenë e Veriut

Shtetet e Bashkuara dhe Korea e Veriut do të ulen në një tryezë më 23 shkurt ku do të diskutohet për programin bërthamor të Penianit. Lajmi njoftohet nga Departamenti i Shtetit ku thuhet se i dërguari i posacëm i Uashingtonit për Koren&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.335Z

Koreja e Veriut teston bombën nukleare të hidrogjenit

Koreja e Veriut ka njoftuar se ka testuar me sukses bombën nukleare të hidrogjenit, që nëse konfirmohet ky test nga Koreja, do të jetë testi i katërt i Koresë Veriore që nga viti 2006  që i sfidon sanksionet e Kombeve të Bashuara dhe konfirmon një hap të madh përpara në zhvillimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.862Z

Koreja e Veriut leshon raketa te tjera

Keshilli i Sigurimit i Kombeve te Bashkuara denoi njezeri proven berthamore te Korese se Veriut dhe tha se po ben gati nje pergjigje te forte ndaj Phenianit. Kesaj deklarate Koreja e Veriut i eshte kunderpergjigjur menjehere me 2 prova te reja me raketa me rreze te shkurter veprimi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.069Z

Raketa, Kina mbështet Korenë e Veriut

Pekini ka shprehur besim tek udhëheqësia e Koresë së Veriut, me gjithë kritikat ndërkombëtare kundër Phenjanit për lëshimin e raketës më 13 prill. Në një deklaratë të Ministrisë së Jashtme kineze thuhet se K&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.033Z

Terrorizmi, Irlanda e Veriut në alarm

Policia në Irlandën e Veriut ka paralajmëruar publikun që të tregohet i kujdesshëm gjatë fundjavës për shkak të kërcënimeve serioze të bëra nga terroristët. Për pasojë, pikat e kontrollit dhe patrullimet e forcave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.829Z

Koreja e Veriut mbetet fuci baruti

I dërguari jozyrtar i Shteteve të Bashkuara në Korenë e Veriut, Bill Richardson paralajmëroi se Gadishulli mbetet ende një “fuçi baruti”. Richardson i bëri komentet e tij pas takimeve që pati me udhëheqës të lart&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.020Z

Koreja e Veriut kërcënon SHBA-në me sulme bërthamore

Koreja e Veriut ka kërcënuar me sulme bërthamore Korenë e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës në kohën që këto dy vende kanë nisur dy prej stërvitjeve ushtarake më të mëdha. Këto stërvitje janë të përvitshme dhe gjithmonë provokojnë tension, raporton BBC. Urdhri për nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama