Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Meta: total 1000 / total_found 26545 / time 0.012 / keyword[0] veriut / docs[0] 26545 / hits[0] 44928 /
Raporti i policisë holandeze, Hajnaj: Ska pasur ankesa
  • 2017-08-20

Raporti i policisë holandeze, Hajnaj: Ska pasur ankesa

Drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit, Aida Hajnaj,  ka mohuar që të ketë ankesa nga Holanda për shqiptarët që lëvizin në këtë shtet, duke përfituar nga lëvizja e lirë përmes vendeve në Shengen. Reagimi i drejtoreshës Hajnaj ka ardhur pas publikimit në mediat holandeze se policia

No Pic available
  • 2017-08-19

Pushimet e politikanëve, Nano: Çfarë kanë Rama e Basha më pak që të bëjnë pushime si Trump, Merkel e Kim-Jong Un?!

Publicisti Mustafa Nano pas shkrimeve të tij për Skëndërbeun që hapi jo pak debat, këtë herë ka marrë në analizë pushimet e liderëve dhe pse ata zgjedhin muajin gusht. Ai thotë se edhe Basha pavarësisht humbjes katastrofike në zgjedhjet e 25 qershorit, bën mirë që nuk ndihet d

Gjenerali amerikan: Lufta me Korenë e Veriut do ishte e tmerrshme
  • 2017-08-18

Gjenerali amerikan: Lufta me Korenë e Veriut do ishte e tmerrshme

Kreu i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë amerikane, gjenerali, Joseph Dunford, ka thënë se opsioni ushtarak ndaj kërcënimeve të Koresë Veriore për lansim të raketave, do të ishte i tmerrshëm, mirëpo e ka quajtur të paimagjinueshëm, mundësinë që ti lejohet Penjanit, zhvillimi

10 perandoritë që pothuajse ia dolën të kontrollonin shumicën e botës
  • 2017-08-18

10 perandoritë që pothuajse ia dolën të kontrollonin shumicën e botës

Në këtë listë, dominimi i botës përcaktohet si kontroll direkt dhe indirekt mbi shumicën e popullsisë së botës. Kjo do të thotë që, për tu kualifikuar për këtë listë, një perandori nuk do të kish nevojë të kontrollonte të gjithë hapësirën tokësore të botës, por mjafton q

ÇFARË PRITET TË SJELLË REFORMA NË DREJTËSI!
  • 2017-08-18

ÇFARË PRITET TË SJELLË REFORMA NË DREJTËSI!

Spartak NGJELA Gjendja ekonomike në Shqipëri është shumë e rëndë. Dhe ndërkohë ka dhe krizë energjitike të pakrahasuar. Amerika dhe BE nuk do të lejojnë ndërhyrje financiare ndihmuese nga institutet financiarë të tyre, nëse qeveria e re nuk do të vijojë reformën në drejtësi dhe

No Pic available
  • 2017-08-17

SHBA, ringjallen debatet rreth simboleve të Konfederatës

Ngjarjet e së shtunës në Sharlotsvill të Virxhinias kanë ringjallur debatet e vjetra rreth statujave dhe simboleve të tjera të Konfederatës. Shumë njerëz kërkojnë heqjen e këtyre simboleve, ndërsa shumë të tjerë thonë se historia nuk duhet të fshihet. Në qendër të protestave dh