Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.069Z

Raketa, Kina mbështet Korenë e Veriut

Pekini ka shprehur besim tek udhëheqësia e Koresë së Veriut, me gjithë kritikat ndërkombëtare kundër Phenjanit për lëshimin e raketës më 13 prill. Në një deklaratë të Ministrisë së Jashtme kineze thuhet se K&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.033Z

Terrorizmi, Irlanda e Veriut në alarm

Policia në Irlandën e Veriut ka paralajmëruar publikun që të tregohet i kujdesshëm gjatë fundjavës për shkak të kërcënimeve serioze të bëra nga terroristët. Për pasojë, pikat e kontrollit dhe patrullimet e forcave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.829Z

Koreja e Veriut mbetet fuci baruti

I dërguari jozyrtar i Shteteve të Bashkuara në Korenë e Veriut, Bill Richardson paralajmëroi se Gadishulli mbetet ende një “fuçi baruti”. Richardson i bëri komentet e tij pas takimeve që pati me udhëheqës të lart&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.020Z

Koreja e Veriut kërcënon SHBA-në me sulme bërthamore

Koreja e Veriut ka kërcënuar me sulme bërthamore Korenë e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës në kohën që këto dy vende kanë nisur dy prej stërvitjeve ushtarake më të mëdha. Këto stërvitje janë të përvitshme dhe gjithmonë provokojnë tension, raporton BBC. Urdhri për nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.704Z

Koreja e Veriut nuk dorezohet

Koreja e Veriut nuk është dorëzuar pas dështimit të lëshimit të raketës-satelit. Nga vendi aziatik vijnë lajme të reja për një raketë ndërkontinentale që regjimi komunist po realizon. Lajmin e bën të ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.621Z

K Veriut arrestohet nje tjeter turist amerikan

Korea e Veriut ka njoftuar ndalimin e një turisti 24-vjeçar amerikan, në fillim të Prillit, për arsye se - sipas tyre - “ka shkelur rëndë rendin ligjor”. Njoftimi u bë gjatë kohës që presidenti amerikan Barack Obama ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.962Z

Korea Veriut shtyn riunifikimin familjar

Korea e Veriut ka shtyrë bashkimet e familjeve të ndara nga Lufta Koreane, ka njoftuar qeveria e Penianit me një deklaratë për shtyp. Deklarata nuk jep detaje për vendimin por akuzon konservatorë të paidentifikuar në Korenë e Jugut për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama