Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.413Z

Shpallja e pavarësisë së veriut, iluzione të serbëve

Ish anëtari i ekipit ndërmjetësues të Bashkimit Evropian në negociatat për statusin e Kosovës, Albert Rohan i ka quajtur iluzione deklaratat e serbëve të veriut për shpallje të pavarësisë së tri komunave me shumicë serbe. Sipas tij, këto ambicie janë planifikuar për të dështuar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.268Z

Koreja e Veriut shpall djalin e Kim Jong Il liderin e ardhshëm

Sipas raporteve të bëra të ditura nga media e Koresë së Jugut, lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Il, ka shpallur edhe personin që do ta pasojë në pushtet. Ai është djali i tij i tretë që pritet të bëhet lideri i ri i vendit. 26-vjeçari është i njohur për shpirtin e garës, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.724Z

OKB: Situatë alarmante në Korenë e Veriut

OKB-ja u shpreh thellësisht e shqetësuar nga kriza humanitare në Korenë e Veriut, pas përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të tokës shkaktuar nga shirat e rrëmbyeshëm në muajin korrik, deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon.Kjo katastrofë natyrore shkaktoi 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.085Z

Vdekja e studentit amerikan, familjarët padi kundër Koresë së Veriut

Familja e studentit amerikan, tashmë të ndarë nga jeta, Otto Warmbier, kanë paditur Korenë e Veriut për tortura brutale dhe vrasje. Fred dhe Cindy Warmbier, paraqitën padinë në një gjykatë federale në kryeqytetin amerikan, Uashington. Në padi, ata përshkruanin në detaje se si i biri,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.054Z

Kina dënon lëshimin e testit raketor nga Koreja e Veriut

Kina ka kundërshtuar testet raketore dhe bërthamore të Koresë së Veriut, duke deklaruar se shkelin rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB, – por fton të gjitha palët të ushtrojnë moderim për të shmangim provokimet reciproke deri të sa të vendoset paqja dhe stabiliteti në g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.094Z

Sanksionet, Koreja e Veriut: SHBA të ndalojnë skenarin e vjetër!

Koreja e Veriut ka sulmuar Shtetet e Bashkuara për vazhdimin e zbatimit të sanksioneve. Pheniani ka thënë se nuk mund të ketë përparim sa i përket denuklearizimit, nëse SHBA-ja vazhdon të veprojë sipas “skenarit të vjetër”. Koreano-veriorët, kanë akuzuar negociatorët amer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.497Z

Koreja e Veriut e tepron, e quan Mike Pence budalla!

Një zyrtare e lartë e Koresë së Veriut e quajti nënpresidentin e Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, budalla dhe paralajmëroi për përplasje të mundshme bërthamore nëse diplomacia dështon. Choe Son-hui tha se Phenjani nuk do ta lusë SHBA-në për dialog e as nuk do të përpiqet ta bind

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama