Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.054Z

Kina dënon lëshimin e testit raketor nga Koreja e Veriut

Kina ka kundërshtuar testet raketore dhe bërthamore të Koresë së Veriut, duke deklaruar se shkelin rezolutën e Këshillit të Sigurimit të OKB, – por fton të gjitha palët të ushtrojnë moderim për të shmangim provokimet reciproke deri të sa të vendoset paqja dhe stabiliteti në g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.094Z

Sanksionet, Koreja e Veriut: SHBA të ndalojnë skenarin e vjetër!

Koreja e Veriut ka sulmuar Shtetet e Bashkuara për vazhdimin e zbatimit të sanksioneve. Pheniani ka thënë se nuk mund të ketë përparim sa i përket denuklearizimit, nëse SHBA-ja vazhdon të veprojë sipas “skenarit të vjetër”. Koreano-veriorët, kanë akuzuar negociatorët amer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.497Z

Koreja e Veriut e tepron, e quan Mike Pence budalla!

Një zyrtare e lartë e Koresë së Veriut e quajti nënpresidentin e Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, budalla dhe paralajmëroi për përplasje të mundshme bërthamore nëse diplomacia dështon. Choe Son-hui tha se Phenjani nuk do ta lusë SHBA-në për dialog e as nuk do të përpiqet ta bind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.655Z

Kina dhe ShBA bashkëpunim për të ndalur Korenë e Veriut

Kina dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ranë dakord që të bashkëpunojnë për të parandaluar testet e raketave balistike dhe zhvillimin e programeve bërthamore nga Koreja e Veriut. Lajmi u komunikua nga vetë liderët e vendeve respektive, Xi Jinping dhe Barack Obama gjatë Samitit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.647Z

Duro: Irlanda e Veriut, provë për grupin

Irlandezo-Veriorët rikthehen në “Qemal Stafa” pas 17 vitesh (ndeshja e fundit ka qenë në shkurt 1993, 1-2). Kundërshtarët e kuqezinjve në takimin e të mërkurës kanë mbërritur në Tiranë dhe do të zhvillojnë dy seanca stërvitore para sfidës së 3 marsit.Mesfushori i Kombëtares,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.614Z

Kore rikthehen incidentet mes Veriut e Jugut

Marina koreano-jugore hapi zjarr ndaj një gurpi anijesh peshkimi të veriut në zonën e diskutuar të kufirit detar në Detin e Verdhë. Në njoftimin zyrtar të Seulit raportohet se asnjë prej barkave nuk është dëmtuar nga të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.612Z

Kore, rikthehen incidentet mes Veriut e Jugut

Marina koreano-jugore hapi zjarr ndaj një gurpi anijesh peshkimi të veriut në zonën e diskutuar të kufirit detar në Detin e Verdhë. Në njoftimin zyrtar të Seulit raportohet se asnjë prej barkave nuk është dëmtuar nga të shtë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama