Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.621Z

K Veriut arrestohet nje tjeter turist amerikan

Korea e Veriut ka njoftuar ndalimin e një turisti 24-vjeçar amerikan, në fillim të Prillit, për arsye se - sipas tyre - “ka shkelur rëndë rendin ligjor”. Njoftimi u bë gjatë kohës që presidenti amerikan Barack Obama ka qen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.962Z

Korea Veriut shtyn riunifikimin familjar

Korea e Veriut ka shtyrë bashkimet e familjeve të ndara nga Lufta Koreane, ka njoftuar qeveria e Penianit me një deklaratë për shtyp. Deklarata nuk jep detaje për vendimin por akuzon konservatorë të paidentifikuar në Korenë e Jugut për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.030Z

Dezertojnë dy spiunë të Koresë së Veriut

Qeveria e Koresë së Jugut ka deklaruar se dy zyrtarë nga Koreja e Veriut, përfshirë një kolonel ushtarak, të specializuar në spiunazh kundër Koresë së Jugut, kanë dezertuar operacionet e tyre vitin e kaluar, duke konfirmuar kështu raportet e medias lokale. Ministria e Mbrojtjes në Kore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.728Z

Koreja e Veriut, Jong: Do te çudisim botën

WORLD CUP 2010 - Sulmuesi i Koresë së Veriut, Jong Tae Se, i konsideruar nga media aziatike si “Uejni Runi i Azisë”, deklaroi se Koreja e Veriut do të shokojë rivalët e saj në grupin B, Portugalinë dhe Bregun e Fildishtë, dhe do të avancojë për më tej përkrah Brazilit. “Unë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.211Z

SHBA rifillon bisedimet me Korenë e Veriut

Departamenti i Shtetit në Uashington njoftoi se shumë shpejt do të nisin bisedimet dypalëshe mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut në lidhje me programin bërthamor të Penianit. Lajmi është njoftuar nga zëdhënësi P.J Krouli i cili saktësoi se grupi negociator i Uashingtonit do të udhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.009Z

Koreja e Veriut dënon dy gazetaret amerikane

Phenian - Koreja e Veriut shpalli fajtore dy gazetaret amerikane, të cilat ishin arrestuar që prej muajit mars për hyrje të paligjshme në territorin e saj. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia e lajmeve KCNA, e cila thotë se gazetaret janë dënuar me 12 vjet punë të detyruar në burg. Euna

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.290Z

Koreja e Veriut, SHBA: Pro sanksioneve

Ambasadorja amerikane ne Kombet e Bashkuara, Susan Rice eshte shprehur per sanksione te reja per Korene e Veriut pas kryerjes se nje testi, te nje rakete nderkontinentale per SHBA-ne apo te nje sateliti per Penianin. Ne nje interviste per ABC-ne, Rice ka theksuar se qeverise koreanoverio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama