Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.599Z

Kina kërcënon Korenë e Veriut

Gazeta ShqipSHBA-ja anulon një test raketor në përpjekje për të qetësuar udhëheqësit komunistë Qeveria e Kinës paralajmëroi rrezikun nga ngatërrestarët përreth vetes, në një goditje që dukshëm i adresohet Koresë së Veriut, por shtetit komunist nuk iu përmend emri drejtpërsëdre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.015Z

Paralajmërim për Korenë e Veriut

27/04/2005  Emisari kryesor i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Korenë e Veriut, Christopher Hill, i cili po qëndron për bisedime në Pekin, ka paralajmëruar se SHBA nuk do të presin pa fund, që Koreja e Veriut të kthehet në tryezën e bisedimeve. Kohët e fundit amerikanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Koreja e Veriut tremb perëndimin

 Vendet perëndimore janë ndjerë të rrezikuara dhe kanë reaguar ashpër ndaj provës bërthamore nëntokësore që kreu dje Koreja e Veriut. Agjencia zyrtare koreano-veriore e lajmeve tha se prova u krye sot (dje). Sipas VOA-s, sizmologët në Shtetet e Bashkuara dhe në Korenë e Jugut tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.269Z

Marrëveshje vitale për Irlandën e Veriut

Dy partitë kryesore politike në Irlandën e Veriut arrijnë marrëveshje rreth çështjes së ndjeshme të decentralizimi të policisë dhe të gjyqësorit në provincën problematike. Kryeministri britanik, Gordon Brown, dhe homologu i tij i Republikës së Irlandës kanë arritur në Belfast,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.280Z

Reagon Koreja e Veriut

Koreja e Veriut reagoi menjehere pas rezolutes se Keshillit te Sigurimit , duke vendosur te rindeze impiantin per prodhimin e plutoniumit. Ne do te studiojme mundesite per ndertimin e reaktorit tone me uje te lehte, do te vendosim serish ne pune impiantet berthamore dhe do te fillojme perpunimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.856Z

BE shpërblen komunat e veriut

Zyra e BE-së në Kosovë, me rastin e kontraktimit të skemës së granteve prej 8.5 milionë euro, që dedikohet për katër komunat e veriut, organizon një ceremoni shpërblimesh me pjesëmarrjen e të gjithë përfituesve të grantit, përfshirë këtu kryetarët e komunave, përfaqësuesit e M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.268Z

Koreja e Veriut nuk ndalet

brbrPas testeve te fundit berthamore Koreja e Veriut ka kryer nje tjeter prove ate te nje motori te fuqishem te nje rakete qe do te perdoret per te derguar satelite ne hapesire Lideri i vendit komunist Kim Jong Un u ka kerkuar shkencetareve dhe inxhiniereve te pergatiten per leshimin sa me shpejt te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama