Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Meta: total 1000 / total_found 26545 / time 0.012 / keyword[0] veriut / docs[0] 26545 / hits[0] 44928 /
Çmenduri ballkanike, kreu i FFK: Ne dhe Shqipëria do organizojmë Europianin!
  • 2019-03-11

Çmenduri ballkanike, kreu i FFK: Ne dhe Shqipëria do organizojmë Europianin!

Një ide e çmendur mund të quhet ajo që është artikuluar nga presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, për një kërkesë në të ardhmen e afërt për organizimin e Europianit, së bashku me Shqipërinë. Kreu i FFK tha në një intervistë për RTK-në se në këtë bas

Koreja e Veriut voton në 10 maj, por rezultati dihet!
  • 2019-03-10

Koreja e Veriut voton në 10 maj, por rezultati dihet!

Qytetarët e Koresë Veriore do të paraqiten në kutitë e votimit dhe dalja afër 100 përqind është e garantuar, bashkë me rezultatin unanim 100 përqind për Partinë e Punëtorëve, për shkak se nuk ka kandidatë të tjerë. Zgjedhjet e 10 majit për Parlamentin Suprem, janë të dytat që

Russiagate, ish-kryetari i fushatës së Trump dënohet me 47 muaj burg
  • 2019-03-09

Russiagate, ish-kryetari i fushatës së Trump dënohet me 47 muaj burg

Lobisti i njohur dhe ish-kryetari i fushatës së Donald Trump, Paul Manafort është njohur të enjten me masën e sigurisë të paracaktuar nga gjykata dhe atij do ti duhet të kryejë pothuajse katër vjet burg. Dënimi është shumë më pak se ajo që pritej dhe ishte kërkuar nga prokurori Ro

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r

Xhaçka në Komandën e NATO-s, pro dyerve të hapura në rajon
  • 2019-03-06

Xhaçka në Komandën e NATO-s, pro dyerve të hapura në rajon

Shqipëria vlerësohet edhe një herë për rolin e saj kyç në sigurinë dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka zhvilluar një vizitë pune në Komandën e Forcës së Bashkuar të Aleancës së Atlantikut të Veriut me qendër në Napoli (Allied Joint F

Aktivitete të dyshimta, Koreja e Veriut nuk e mban fjalën
  • 2019-03-06

Aktivitete të dyshimta, Koreja e Veriut nuk e mban fjalën

Agjencitë e Intelegjencës së Koresë Jugore njoftuan për aktivitete të dyshimta të Koresë së Veriut sa i përket programit të saj bërthamor. Agjencitë thanë se Korea e Veriut po restauron pjesë të vendit për lëshimin e raketave në Dongchang, ka njoftuar agjencia e lajmeve Yonhap. Si

Negociatat në udhëkryq, BE shtyn për në vjeshtë vendimin për Shqipërinë?
  • 2019-03-04

Negociatat në udhëkryq, BE shtyn për në vjeshtë vendimin për Shqipërinë?

Më 20 dhe 21 qershor është përcaktuar që Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të njihen me vendimin e vendeve anëtare të BE-së për hapjen ose jo të negociatave të anëtarësimit. Por duket se ka një pasiguri që shoqëron këto data të rëndësishme për fatin e të dy vendeve, pasi në B