Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Meta: total 1000 / total_found 26545 / time 0.012 / keyword[0] veriut / docs[0] 26545 / hits[0] 44928 /
Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Drejtësia njeh vendimin e Belgjikës, i forti i Shkodrës do vuajë dënimin në Shqipëri
  • 2019-03-02

Drejtësia njeh vendimin e Belgjikës, i forti i Shkodrës do vuajë dënimin në Shqipëri

Safet Bajri, veç dënimit që mund të marrë nga drejtësia shqiptare për një sërë veprash penale, do të vuajë edhe 9 vite burgim të dhënë nga një gjykatë belge. Të premten e javës së kaluar, Gjykata e Shkodrës ka njohur vendimin e gjykatës belge, sipas së cilës Bajri është d

Samiti i Diasporës/ Meta: Të ngrihemi mbi interesat afatshkurtra për integrimin në BE
  • 2019-03-02

Samiti i Diasporës/ Meta: Të ngrihemi mbi interesat afatshkurtra për integrimin në BE

Në Lezhë po mbahen punimet e Samitit të II të Diasporës dhe në takim nuk ka munguar as Presidenti Ilir Meta, i cili ka dhënë një mesazh të fortë për qytetarët, por që indirekt shkon edhe për klasën politike në kushtet e tensionit që ka mbërthyer vendin. Duke sjellë në kujtesë n

Kim Jong-Un nuk ndryshon qëndrim pas samitit me Trump
  • 2019-03-01

Kim Jong-Un nuk ndryshon qëndrim pas samitit me Trump

Korea e Veriut thotë se nuk do të ndryshojë qëndrim edhe nëse Shtetet e Bashkuara kërkojnë vazhdimin e bisedimeve. Pas samitit ndërmjet presidentit të SHBA-së Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë Veriore, Kim Jong -un, Ri Yong Ho, zyrtarë të lartë të Koresë Veriore kanë thënë

Dështon samiti mes Trump dhe Kim Jong-un, asnjë marrëveshje mes liderëve  
  • 2019-02-28

Dështon samiti mes Trump dhe Kim Jong-un, asnjë marrëveshje mes liderëve  

Ka dështuar samiti i shumëdiskutuar mes presidentit Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Mediat e huaja raportojnë se samiti i nivelit ta lartë përfundoi pa asnjë marrëveshje. Njoftimi u bë sot në mëngjes nga Shtëpia e Bardhë. Konsultimet nuk sollën “asnj

Balla: PE i kërkoi opozitës të braktisë kursin e rrezikshëm!
  • 2019-02-28

Balla: PE i kërkoi opozitës të braktisë kursin e rrezikshëm!

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së përmes një postimi në “Twitter”, ka deklaruar se PE përkrah fuqishëm hapjen e bisedimeve të anëtarësimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë dhe shpreh mirënjohjen për të gjithë ata që kanë adresuar mesazhe inkurajuese. Parlamenti E

Historike/ Burri-raketë për herë të parë i përgjigjet një gazetari të huaj (VIDEO)
  • 2019-02-28

Historike/ Burri-raketë për herë të parë i përgjigjet një gazetari të huaj (VIDEO)

Takimi i presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Hanoi të Vietnamit, ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore pavarësisht se u mbyll si një dështim i madh në mungesë të një marrëveshje midis dy vendeve. Të gjithë kanë pritur firmosjen e ma