Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Koreja e Veriut tremb perëndimin

 Vendet perëndimore janë ndjerë të rrezikuara dhe kanë reaguar ashpër ndaj provës bërthamore nëntokësore që kreu dje Koreja e Veriut. Agjencia zyrtare koreano-veriore e lajmeve tha se prova u krye sot (dje). Sipas VOA-s, sizmologët në Shtetet e Bashkuara dhe në Korenë e Jugut tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.269Z

Marrëveshje vitale për Irlandën e Veriut

Dy partitë kryesore politike në Irlandën e Veriut arrijnë marrëveshje rreth çështjes së ndjeshme të decentralizimi të policisë dhe të gjyqësorit në provincën problematike. Kryeministri britanik, Gordon Brown, dhe homologu i tij i Republikës së Irlandës kanë arritur në Belfast,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.280Z

Reagon Koreja e Veriut

Koreja e Veriut reagoi menjehere pas rezolutes se Keshillit te Sigurimit , duke vendosur te rindeze impiantin per prodhimin e plutoniumit. Ne do te studiojme mundesite per ndertimin e reaktorit tone me uje te lehte, do te vendosim serish ne pune impiantet berthamore dhe do te fillojme perpunimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.856Z

BE shpërblen komunat e veriut

Zyra e BE-së në Kosovë, me rastin e kontraktimit të skemës së granteve prej 8.5 milionë euro, që dedikohet për katër komunat e veriut, organizon një ceremoni shpërblimesh me pjesëmarrjen e të gjithë përfituesve të grantit, përfshirë këtu kryetarët e komunave, përfaqësuesit e M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.268Z

Koreja e Veriut nuk ndalet

brbrPas testeve te fundit berthamore Koreja e Veriut ka kryer nje tjeter prove ate te nje motori te fuqishem te nje rakete qe do te perdoret per te derguar satelite ne hapesire Lideri i vendit komunist Kim Jong Un u ka kerkuar shkencetareve dhe inxhiniereve te pergatiten per leshimin sa me shpejt te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.058Z

Klinton kërcënon Korenë e Veriut

Uashington - Marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Veriut duket se do të acarohen sërish pas nismës së kësaj të fundit për të lëshuar një raketë me rreze të gjatë veprimi. Reagimi i parë ka ardhur nga sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.924Z

Korete Jugu i pergjigjet Veriut

Korea e jugut ka premtuar një “përgjigje të fortë” ndaj agresionit të mundshëm të Koresë së Veriut. Në një fjalim drejtuar zyrtarëve të mbrojtjes, presidenti Park Geun-hye ka thënë se kërcënimet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama