Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Meta: total 1000 / total_found 26545 / time 0.011 / keyword[0] veriut / docs[0] 26545 / hits[0] 44928 /
Indi-Pakistan, dy fuqitë atomike ndezin motorët
  • 2019-02-28

Indi-Pakistan, dy fuqitë atomike ndezin motorët

Shtohen tensionet në rajonin e Kashmirit mes Indisë dhe Pakistanit. Në një kohë që Pakistani ka ofruar dialog, kryeministri i Indisë ndodhet nën presionin e opinionit në vend për t’u hakmarrë. Në rrugët e Delhit njerëzit qëndrojnë pranë kioskave të gazetave dhe diskutojnë p

Dy fytyrat e Kim Jong-un në prag të takimit me Donald Trump!
  • 2019-02-27

Dy fytyrat e Kim Jong-un në prag të takimit me Donald Trump!

Në prag të takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, cilat janë qëllimet e vërteta të diktatorit të Koresë së Veriut? Shpresa Diktatori Kim Jong-un kurrë nuk ka marrë ndonjëherë simpatinë e botës. Dhe tani që Trump nuk e quan Rocket Man, por e ka rehabilituar at

Samiti në Vietnam/ Trump takon Kim: Je lider i madh, do ndihmojmë Korenë e Veriut!
  • 2019-02-27

Samiti në Vietnam/ Trump takon Kim: Je lider i madh, do ndihmojmë Korenë e Veriut!

Samiti i dytë historik midis Presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut në Vietnam ka nisur në orën 12:45. Ishte, Trump ai që shkoi i pari në hotelin Metropole rreth orës 12:30, ndërsa mijëra vietnamezë shoqëruan me sy autoblindën e Trump. Rruga që kreu Preside

Samiti me Trump, dy fytyrat e Kim Jong-un!
  • 2019-02-27

Samiti me Trump, dy fytyrat e Kim Jong-un!

Në prag të takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, cilat janë qëllimet e vërteta të diktatorit të Koresë së Veriut? Shpresa Diktatori Kim Jong-un kurrë nuk ka marrë ndonjëherë simpatinë e botës. Dhe tani që Trump nuk e quan Rocket Man, por e ka rehabilituar at

No Pic available
  • 2019-02-26

Air Force One në Hanoi, Trump përshëndet para takimit me Kim (VIDEO)

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka arritur në Vietnam ku pritet të takohet me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un. Trump mbërriti disa orë më vonë se lideri koreano-verior, ndërsa më herët shkroi në Twitter se i gëzohet samitit produktiv me Kim. BREAKING: Pres. Trump touches dow

Dy herë sa Nju Jorku, alarmi i NASA-s për thyerjen e një ajsbergu!
  • 2019-02-26

Dy herë sa Nju Jorku, alarmi i NASA-s për thyerjen e një ajsbergu!

NASA ka lëshuar alarmin për shkëputjen e një ajsbergu të madh dy herë sa qyteti i Nju Jorkut, duke kërcënuar të shkëputet nga Antarktik. Imazhet e marra nga sateliti i Tokës i Agjencisë së Hapësirës tregojnë një situatë alarmante: në rast të shkëputjes së malit të akullit, të

No Pic available
  • 2019-02-26

Holanda kap mat pijanecin Kim Jong-un, i sekuestron 90 mijë shishe vodka

Doganierët holandezë kanë sekuestruar në portin e Roterdamit një ngarkesë me rreth 90,000 shishe me vodkë ruse, pas dyshimeve se ato do të kontrabandoheshin në Korenë e Veriut. Ndalesa e kësaj ngarkese vjen në kuadër të sanksioneve që Kombet e Bashkuara kanë vendosur ndaj shtetit kom