Rezultate te kerkimit per termin: +Veriut

Meta: total 1000 / total_found 26545 / time 0.011 / keyword[0] veriut / docs[0] 26545 / hits[0] 44928 /
Eskortë dhe snajpera, Kim Jong-un arrin në Vietnam për samitin me Trump (VIDEO)
  • 2019-02-26

Eskortë dhe snajpera, Kim Jong-un arrin në Vietnam për samitin me Trump (VIDEO)

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka mbërritur në Vietnam në prag të një samiti me Presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Limuzina e zezë e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un u pa duke lëvizur në Hanoi, teksa rrugët e Vietnamit do të jenë të mbyllura të enjten nga v

Trump josh Korenë e Veriut: Fuqi e madhe, nëse heq dorë nga
  • 2019-02-25

Trump josh Korenë e Veriut: Fuqi e madhe, nëse heq dorë nga

Koreja Veriore mund të bëhet fuqi e madhe ekonomike nëse heq dorë nga armët bërthamore, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump. Ai ka shtuar në një postim në Twitter se ky komb ka potencial për rritje më të shpejtë sesa secili komb tjetër. Komentet e tij kanë ardhur vetëm disa

Presidenti grek i kthehet retorikës: Çamët, kriminelë dhe nazistë!
  • 2019-02-25

Presidenti grek i kthehet retorikës: Çamët, kriminelë dhe nazistë!

Nga zona kufitare e Konicës, ku u ndodh për festimet e 106-vjetorit të çlirimit të saj nga zgjedha osmane, presidenti i Greqisë Prokopis Pavlopoulos ka dërguar mesazhe për unitet në çështjen e temave kombëtare, si dhe ndaj fqinjëve të vendit. Sa i përket Shqipërisë, Pavlopoulos ka

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

Samiti Trump-Kim/ Blindohet Vietnami, mbërrijnë 100 roje nga Koreja (Foto)
  • 2019-02-25

Samiti Trump-Kim/ Blindohet Vietnami, mbërrijnë 100 roje nga Koreja (Foto)

Vietnami është duke bërë përgatitjet e fundit për samitin e shumëpritur, ku do të takohen presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Teksa kreu i shtetit komunist është nisur me tren të blinduar për në Hanoi, krejt ndryshe ka qenë udhëtimi i truproj

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin
  • 2019-02-25

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin

Pushtetmbajtësi koreanoverior, Kim Jong Un kryen 4.500 kilometra rrugë me tren të blinduar për tu takuar me presidentin amerikan, Donald Trump këtë javë në Vietnam. Me avion udhëtimi do të zgjaste 5 orë. Një fluturim nga Koreja e Veriut në Vietnam zgjat pesë orë, por kreu i shtetit ko

No Pic available
  • 2019-02-25

7 eurodeputetë në Tiranë, kryesuesi i delegacionit: Stop bojkotit, urgjent dialog!

Një delegacion me deputetë të Parlamentit Europian do të vizitojë Tiranën dhe Shkupin për të parë nga afër zbatimin e reformave të kërkuara nga BE-ja. Mësohet se një delegacion i këtij komisioni i përbërë nga 7 deputetë, i kryesuar nga z. Tunne Kelam do të takohet me udhëheqës