Rezultate te kerkimit per termin: +Vesel +Krasniqi

Total: 31
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.144Z

Vetevendosje nuk i njeh zgjedhjet ne kater komuna

Levizja Vetevendosje ka njoftuar per brutalitetin e shfaqur nga PDK dhe AAK ne vendvotime ne Malisheve dhe Drenas. Kjo levizje nuk do te njoh rezultatet zgjedhore ne Skenderaj Drenas Malisheve dhe Decan. Aktiviste te kesaj levizjeje ne nje konference per shtyp deshmuan per rrahjet dhe kercenimet q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.410Z

Gjykata paralajmëron arrestimin e Visar Ymerit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, Visar Ymeri, mund të arrestohet nëse nuk paraqitet në seancën e radhës gjyqësore për rastin e grushtimit mes deputetëve, shkruan sot "Koha Ditore". Ymeri së bashku me ish-deputetin Florin Krasniqi, deputetin Rexhep Selimi, të dy të Vetëvendosjes, si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.115Z

Sot gjykimi për deputetët e Vetëvendosjes, dëshmon Arsim Gërxhaliu

Në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, cilët akuzohen se kanë sulmuar fizikisht deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiu, do të dëgjohet deklarata e ekspertit mjeko-ligjor, Arsim Gërxhaliu. Ditën e premte, më 15 prill ku pritej aktgjykimi, Gjykata Themelore e Prishtin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.449Z

Begaj formoi qeverinë komunale të Malishevës

Kryetari i Malishevës, z.Ragip Begaj, sot edhe zyrtarisht ka prezantuar qeverinë komunale, me të cilën do ta udhëheq Komunën e Malishevës, për katër vitet e ardhshme, pas besimit të marrë nga qytetarët, në zgjedhjet e 3 nëntorit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.603Z

Fletarrest për Ymerin, nuk është përgjigjur seancave për rrahjen e Kamishit

Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prishtinës Vesel Ismajli ka lëshuar fletarrest për Visar Ymerin, i cili asnjëherë nuk është përgjigjur në seancat në lidhje me rrahjen që kishte ndodhur më 28 qershor të vitit 2012 në hollin e Kuvendit të Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për Kosova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.168Z

"Vetëvendosje" nuk i njeh zgjedhjet në katër komuna

Lëvizja “Vetëvendosje” ka njoftuar për brutalitetin e shfaqur nga PDK dhe AAK në vendvotime në Malishevë dhe Drenas. Kjo lëvizje nuk do të njoh rezultatet zgjedhore në Skenderaj, Drenas, Malishevë dhe Deçan. Aktivistë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.225Z

“Rambo” ishte këtu

Ali Rexhepi dhe Berat Pirraku janë dy të vrarët e së shtunës në restorantin “Santiago Bernabeo” në Fushë-Kosovë. Si të dyshuar, policia ka arrestuar Vesel Oruqin, i njohur gjatë luftës si “Rambo”. Ende nuk dihen motivet e vrasjes, ndërsa hetimet janë duke vazhduar.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama