Rezultate te kerkimit per termin: +Vesel +Krasniqi

Total: 31
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.410Z

Gjykata paralajmëron arrestimin e Visar Ymerit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, Visar Ymeri, mund të arrestohet nëse nuk paraqitet në seancën e radhës gjyqësore për rastin e grushtimit mes deputetëve, shkruan sot "Koha Ditore". Ymeri së bashku me ish-deputetin Florin Krasniqi, deputetin Rexhep Selimi, të dy të Vetëvendosjes, si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.115Z

Sot gjykimi për deputetët e Vetëvendosjes, dëshmon Arsim Gërxhaliu

Në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, cilët akuzohen se kanë sulmuar fizikisht deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiu, do të dëgjohet deklarata e ekspertit mjeko-ligjor, Arsim Gërxhaliu. Ditën e premte, më 15 prill ku pritej aktgjykimi, Gjykata Themelore e Prishtin�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.449Z

Begaj formoi qeverinë komunale të Malishevës

Kryetari i Malishevës, z.Ragip Begaj, sot edhe zyrtarisht ka prezantuar qeverinë komunale, me të cilën do ta udhëheq Komunën e Malishevës, për katër vitet e ardhshme, pas besimit të marrë nga qytetarët, në zgjedhjet e 3 nëntorit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.603Z

Fletarrest për Ymerin, nuk është përgjigjur seancave për rrahjen e Kamishit

Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prishtinës Vesel Ismajli ka lëshuar fletarrest për Visar Ymerin, i cili asnjëherë nuk është përgjigjur në seancat në lidhje me rrahjen që kishte ndodhur më 28 qershor të vitit 2012 në hollin e Kuvendit të Kosovës. Këtë e ka konfirmuar për Kosova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.168Z

"Vetëvendosje" nuk i njeh zgjedhjet në katër komuna

Lëvizja “Vetëvendosje” ka njoftuar për brutalitetin e shfaqur nga PDK dhe AAK në vendvotime në Malishevë dhe Drenas. Kjo lëvizje nuk do të njoh rezultatet zgjedhore në Skenderaj, Drenas, Malishevë dhe Deçan. Aktivistë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.225Z

“Rambo” ishte këtu

Ali Rexhepi dhe Berat Pirraku janë dy të vrarët e së shtunës në restorantin “Santiago Bernabeo” në Fushë-Kosovë. Si të dyshuar, policia ka arrestuar Vesel Oruqin, i njohur gjatë luftës si “Rambo”. Ende nuk dihen motivet e vrasjes, ndërsa hetimet janë duke vazhduar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.856Z

Muzikantët e rinj kosovar interpretojnë në Itali

Organizata Italiane IPSIA ka mundësuar nxënësve dhe profesorëve të Shkollës së Muzikës "Lorenc Antoni" në Prizren, bashkëpunimin me Institutin e Muzikës "A.Masini" në Forli të Italisë, projekt ky që këto ditë do të përmbyllet me një koncert në Forli. Të rinjtë kosovarë kanë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama