Rezultate te kerkimit per termin: +Veteran

Total: 3329
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.722Z

Të gjithë veteranë

Lakmia për ta pasur një librezë se ke qenë në luftë ka bërë që numri i konkurrentëve për veteranë të UÇK’së të kalojë shifrën mbi 45 mijë. Ky numër pritet të rritet edhe për katë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.430Z

Policia arreston 10 veteranë protestues

(I plotësuar)- Zëdhënësja e informimit në policinë e Kosovës, Flora Ahmeti ka konfirmuar për Indeksonline arrestimin e disa protestuesve veteranë. Ahmeti ka thënë se janë arrestuar gjithsejtë dhjetë persona e jo katër. AdPlat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.313Z

Qeriqi: Veteranët po mashtrohen nga Komisioni Qeveritar

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi ka thënë se ulja e buxhetit për 6 milionë për veteranët dhe vonimi i listave është një mashtrim që po u bëhet atyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.269Z

Rexhep Selimi: Ja pse nuk aplikova për veteran

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi thotë se nuk ka aplikuar për statusin e veteranit dhe nuk do e bëjë një gjë të tillë, derisa nuk ekziston përkufizimi i veteranit të luftës. Thotë se në ligjin aktual, ky përkufizim nuk ekziston dhe se fajet janë te Qeveria si hartuese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.419Z

Takimet me veteranët e luftës

Duke filluar nga 7 janari 2014, Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, është duke mbajtur takime me veteranët në mbarë vendin. Takimet po mbahen në bazë të vendimit të Këshillit Drejtues të datës 21 dhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.672Z

Abrashi: Mbi 5000 veteranë kanë marrë pensionet

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka bërë të ditur se deri më tani Ministria ka bërë të mundur shpërndarjen e mbi 5000 pensioneve për Veteranët-Luftëtarë të UÇK-së. Ministri Abrashi tha se ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.174Z

Veteranët të enjten protestojnë para Qeverisë

Veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë vendosur që për ditën e enjte të protestojnë me një aksion simbolik para Qeverisë së Kosovës, në lidhje me vonesat e publikimit të ankesave t&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama