Rezultate te kerkimit per termin: +Veteran

Total: 3329
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.215Z

Daut Haradinaj: Kryeministri po i mashtron veteranët

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, ka shkruar në profilin e vet në “Facebook” se premtimet e kryeministrit Isa Mustafa se do sigurohen fonde për pensionet e veteranëve të UÇK-së, s’janë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.248Z

Veteranët, viktimë e zgjedhjeve

Verifikimi i njohjes së statusit të pjesëtarëve të UÇK-së i filluar në nëntorin e vitit të kaluar, me gjasë do të shtyhet deri pas zgjedhjeve lokale, të cilat pritet të mbahen në vjeshtën e këtij viti. Ndonës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.501Z

Qeriqi: Qeveria po i trajton veteranët si rast social

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim sot që pensioni i veteranëve të UÇK-së të jetë 170 euro për të gjithë. Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se numri i veteranëve të moshës deri në 35 vjeç për t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.520Z

Veteranët e UÇK protesta para Kuvendit

Shoqata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, javën tjetër do të portestojë para Kuvendit të Kosovës, për shkak se Kuvendi i Kosovës edhe këtë javë nuk futi në rend të ditës projektligjin për veter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.109Z

Loja e Thaçit me veteranët

Ish-luftëtarët e “pensionuar” të UÇK-së kanë humbur besimin në autoritetin e Qeverisë së Kosovës, i cili sipas tyre, po zbehet për çdo ditë. Dërgimi i Projektligjit për veteranët e UÇK-së nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.427Z

Dekorohet koreografi veteran Dedin Suli

Në ambjentet e ministrisë së kulturës u organizua ceremonia e dekorimit me urdhërin "Naim Frashëri i Artë" koreografit veteran Dedin Suli. Mes miqve kolegëve dhe të ftuarit, koreografi Suli tërhoqi çmimin e akorduar nga presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi. Në fjalën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.269Z

Veteranët e Kaçanikut të premten në demonstrata

Me uniforma të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës(UÇK) të premten Veteranët e Kaçanikut, të Shtimes dhe Shalës së Bajgores do të bllokojnë magjistralet Prishtinë-Shkup, Mitrovicë-Prishtinë dhe Prizren-Shtime. Vet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama