Rezultate te kerkimit per termin: +Veteran

Total: 3329
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.269Z

Rexhep Selimi: Ja pse nuk aplikova për veteran

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi thotë se nuk ka aplikuar për statusin e veteranit dhe nuk do e bëjë një gjë të tillë, derisa nuk ekziston përkufizimi i veteranit të luftës. Thotë se në ligjin aktual, ky përkufizim nuk ekziston dhe se fajet janë te Qeveria si hartuese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.419Z

Takimet me veteranët e luftës

Duke filluar nga 7 janari 2014, Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, është duke mbajtur takime me veteranët në mbarë vendin. Takimet po mbahen në bazë të vendimit të Këshillit Drejtues të datës 21 dhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.672Z

Abrashi: Mbi 5000 veteranë kanë marrë pensionet

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka bërë të ditur se deri më tani Ministria ka bërë të mundur shpërndarjen e mbi 5000 pensioneve për Veteranët-Luftëtarë të UÇK-së. Ministri Abrashi tha se ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.174Z

Veteranët të enjten protestojnë para Qeverisë

Veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kanë vendosur që për ditën e enjte të protestojnë me një aksion simbolik para Qeverisë së Kosovës, në lidhje me vonesat e publikimit të ankesave t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.469Z

Ligji që nxjerr veteranët nga rruga

 Protestave, grevave por edhe reagimeve të dhunshme të veteranëve të UÇK-së duket se po u vije fundi. Procedimi për miratim i ligjit që rregullon statusin e tyre ka ngjallur shpresa tek këta të fundit se gati 15 vjet nga përfundimit i luf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.207Z

Përfundon protesta e veteranëve

Sapo ka marrë fund protesta e veteranëve të luftës së UÇK-së e cila u mbajt para objektit të Qeverisë së Kosovës. Kjo protestë ka përfunduar e qetë. Gjatë këtij tubimi ata kërkuan që t`iu jepet pensioni q&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.215Z

Daut Haradinaj: Kryeministri po i mashtron veteranët

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, ka shkruar në profilin e vet në “Facebook” se premtimet e kryeministrit Isa Mustafa se do sigurohen fonde për pensionet e veteranëve të UÇK-së, s’janë a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama