Rezultate te kerkimit per termin: +Vetm

Total: 4397
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

LSI: Rama, në vend të alternativës, politikë përbaltjeje

Lvizja Socialiste pr Integrim akuzoi dje drejtuesin e Partis Socialiste, Edi Rama, se n munges t alternativave, po ndjek nj politik shpifjesh dhe prbaltjesh. Sekretari pr publikun n LSI, Ardit ela, deklaroi dje pr mediat se kjo situat vjen nga mungesa e alternativs s lidershipit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Prurohet kirurgjia n Spitalin e Mitrovics

N Spitalin Rajonal t Mitrovics Dr. Sami Haxhibeqiri, sot u pruruan repartet e reja t kirurgjis. Spitali Rajonal i Mitrovics, i cili sht rehabilituar me investime t prbashkta t Qeveris s Norvegjis, Ministris s Shndetsis dhe Komuns s Mitrovics, ka rreth 14 mij metra katror dhe 200 shtretr. Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.645Z

Topalli: Shqipëria, një hap pranë Evropës

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka pohuar dje se Shqipria sht vetm nj hap afr Evrops. Komentet e kryeparlamentares jann auditort e Masterit t Studimeve Evropiane, pran Universitet t Tirans, ku ajo ishte e pranishme me rastin e 9 majit, e njohur ndrkombtarisht si Dita e Ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.615Z

Shqipëria prezanton potencialet e saj në ekspozitën më të madhe në botë Ekspo Shangai 2010

Harmoni mes zhvillimit dhe jetess. sht kjo motoja e ekspozits m t madhe n bot, t hapur m 1 Maj, n Shangai t Kins. Nj shkmbim eksperiencash mbi zhvillimin urban, mnyrs s jetess e puns n shekullin e ri, mes shteteve pjesmarrse nga mbar bota, ku secili prej tyre ka mundsin pr t paraqitur hapsirat e vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.775Z

Frattini, Topit: Përgëzime për arritjet e Shqipërisë

Presidenti Topi vuri dje n dukje: “Veprimtaria aktive e z. Frattini n mbshtetje t prshpejtimit t procesit t integrimit t vendeve t rajonit t Ballkanit nnkupton qndrimin realist dhe njohjen e thell t qeveris italiane mbi rajonin”. N kt aspekt, kreu i shtetit shqiptar g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.349Z

PD, Ramës: Mos u fshih pas grave

Mazhoranca Metalla akuzon kryebashkiakun dhe ironizon deputetet e PS-s Partia Demokratike vijoi edhe dje t’i krkoj kryetarit t Partis Socialiste, njkohsisht kryebashkiakut t Tirans, Edi Rama, q t bj transparenc n lidhje me akuzat e bra ndaj tij. Kshtu, n emr t PD-s, deputeti Osman Metalla the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.860Z

Pallati i ëndrrave të Kadaresë, në film

Vetm dy dit m par, nj regjisore iraniane, e cila jeton prej vitesh n Amerik, Shirin Neshat, ka deklaruar se po punon pr ta sjell romanin “Pallati i ndrrave”, t Ismail Kadares, n nj produksion kinematografik. Ky roman i debatuar mjaft, botuar n vitin 1982, se po tregon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama