Rezultate te kerkimit per termin: +Vizat

Total: 8370
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.855Z

Vizat, Meta: Mbeshtetje per qeverine shqiptare

Propozimi i eurodeputetes sllovene Tanja Fajon qe bashke me vendet e Ballkanit perendimor vizat te liberalizohen edhe me Shqiperine dhe Bosnjen, u pershendet nga autoritetet shqiptare. Ministri i Puneve te Jashtme Ilir Meta, qe ndodhet ne Nju Jork si pjese e delegacionit shqiptar, thote s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.526Z

Mehilli: Vizat, brenda vitit 2010

PD reagoi dje ndaj deklarates se selise roze, duke thene se pavaresisht trillimeve te cetes se bllokmeneve te rinj te Partise Socialiste, vizat do te hiqen brenda vitit te ardhshem. Permes nje konference per shtyp, zedhenesja e selise blu, Erla Mehilli, deklaroi se PD dhe mazhoranca aktuale gjate fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.741Z

Lehtësohen procedurat për vizat

Erald KapriTë aplikosh për një vizë Shengen, tashmë nuk të duhen dokumente shtesë, por të 25 ambasadat e vendeve të Bashkimit Evropian do të kenë një procedurë të njëjtë. Sot hyri në fuqi Kodi i ri për vizat, i cili vendos se vendet e zonës Shengen duhet të këtë një procedurë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.170Z

Fule Vizat nuk ishin dhurate

Komisionari per Zgjerim Stefan Fyle gjate nje interviste per Alsat deklaron se vizat nuk ishin dhurate.Por sipas tij nga ky moment fillon dhe puna e veshtire. Vendimi unanim ne keshill eshte sukses per Shqiperine. Nuk eshte dhurate por rezultatt i nje pune te veshtire nga autoritetete dhe q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.276Z

Vizat shprese edhe per Kosoven

Sinjale shprese edhe per Kosoven persa i perket heqjes se vizave. Raportuesja e Parlamentit Europian Ulrike Lunacek tha se se shpejti ne Prishtine do te mberrije misioni garantues qe te binde vendet te tjera se Kosova i ka permbushur detyrimet per te hyre ne procesin e liberalizimit te vizave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.968Z

Vizat, Meta: Brenda 2010-ës vendimi për liberalizimin

 TIRANE-Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta deklaroi sot se qeveria do ta mbaje premtimin per liberalizimin e vizave dhe se brenda viti që vjen do realizohet liberalizimi i vizave. "Brenda vitit qe vjen do te merret vendimi per liberalizimin e vizave", u shpreh Meta në Komisio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.708Z

"Vizat, kryetari i PS u perpoq t'i bllokonte"

Liberalizimi i vizave eshte nje fitore e qytetareve shqiptare ne arritjen e standardeve evropiane. Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, tha dje ne seance plenare se vizat i jane nje proces qe nuk ju dhurua qytetareve, por i fituan. "I uroj te gjithe shqiptaret: Gezuar vizat! T'i gezoni, se e m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama