Rezultate te kerkimit per termin: +Vizat

Total: 8370
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.741Z

Lehtësohen procedurat për vizat

Erald KapriTë aplikosh për një vizë Shengen, tashmë nuk të duhen dokumente shtesë, por të 25 ambasadat e vendeve të Bashkimit Evropian do të kenë një procedurë të njëjtë. Sot hyri në fuqi Kodi i ri për vizat, i cili vendos se vendet e zonës Shengen duhet të këtë një procedurë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.170Z

Fule Vizat nuk ishin dhurate

Komisionari per Zgjerim Stefan Fyle gjate nje interviste per Alsat deklaron se vizat nuk ishin dhurate.Por sipas tij nga ky moment fillon dhe puna e veshtire. Vendimi unanim ne keshill eshte sukses per Shqiperine. Nuk eshte dhurate por rezultatt i nje pune te veshtire nga autoritetete dhe q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.276Z

Vizat shprese edhe per Kosoven

Sinjale shprese edhe per Kosoven persa i perket heqjes se vizave. Raportuesja e Parlamentit Europian Ulrike Lunacek tha se se shpejti ne Prishtine do te mberrije misioni garantues qe te binde vendet te tjera se Kosova i ka permbushur detyrimet per te hyre ne procesin e liberalizimit te vizave.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.968Z

Vizat, Meta: Brenda 2010-ës vendimi për liberalizimin

 TIRANE-Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta deklaroi sot se qeveria do ta mbaje premtimin per liberalizimin e vizave dhe se brenda viti që vjen do realizohet liberalizimi i vizave. "Brenda vitit qe vjen do te merret vendimi per liberalizimin e vizave", u shpreh Meta në Komisio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.708Z

"Vizat, kryetari i PS u perpoq t'i bllokonte"

Liberalizimi i vizave eshte nje fitore e qytetareve shqiptare ne arritjen e standardeve evropiane. Kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, tha dje ne seance plenare se vizat i jane nje proces qe nuk ju dhurua qytetareve, por i fituan. "I uroj te gjithe shqiptaret: Gezuar vizat! T'i gezoni, se e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

PS Ajtyresa Evropa u hoqi vizat shqiptareve

Partia Socialiste iu kunderpergjigj diten e djeshme akuzave te bere nga Kryeministri Berisha ku theksoi se shqiptaret e dine se vizat i hoqi Evropa dhe se Shqiperia sipas saj mbeti e fundit. Vizat shqiptareve ua dha Evropa ndersa qeveria e votave te vjedhura na la te fundit ne Evrope. Evropa u d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.712Z

Mashtrim me vizat, kapet 25-vjecari

Korce - Nje 25-vjecar, nga fshati Plase, i rrethit te Korces, dyshohet te kete mashtruar dy qytetare, duke u premtuar viza greke. Policia e Korces tha se Eduard Dervishi i ka marre 3600 euro secilit prej hallexhinjve, qe kishin nevoje te emigronin ne Greqi. Ndalimi i tij eshte bere pas denoncimit te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama