Rezultate te kerkimit per termin: +Vizita

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.357Z

Rama: Liqeni Artificial, projekti i radhës për financimin kuvajtian

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, është kthyer i emocionuar nga vizita në Kuvajt. Në një dalje për mediat, ai vlerësoi bashkëpunimin dhe mbështetjen e këtij shteti, për veprat publike të kryeqytetit. Një ndër to është edhe rijetëzimi i Parkut të Madh të Liqenit, bazuar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.237Z

Napolitano siguron Topin: Italia, mike e ngushtë

Presidenti Bamir Topi ka marrë dje një mesazh urimi nga Presidenti i Republikës së Italisë, Xhorxho Napolitano, i cili, pasi i uron Krishtlindjen dhe një Vit të Ri të lumtur mbarë popullit shqiptar, vë në pah kënaqësinë që do të takohet me kreun e shtetit shqiptar në Itali në shkur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.527Z

Angazhimi për zgjidhjen e konfliktit në Ukrainë, Fyle anulon vizitën në Tiranë

Komisioneri per zgjerimin Stefan Fyle anulon viziten e planifikuar me 13 shkurt ne Tirane. Nga Brukseli bëhet e e ditur se komisioneri Fyle nuk do të vizitojë Tiranën për shkak të angazhimeve të tij në përpjekje të Bashkimit Europian për të zgjidhur konfliktin në Ukrainë. Pritej që me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.527Z

BE Komisioneri Fyle anulon viziten ne Tirane

Transmetuar me 11022014 - 0102 Komisioneri per zgjerimin Stefan Fyle PUBLICITET Komisioneri per zgjerimin Stefan Fyle anulon viziten e planifikuar me 13 shkurt ne Tirane Nga Brukseli behet e e ditur se komisioneri Fyle nuk do te vizito

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.438Z

Komiteti kunder Tortures ne Keshillin e Evropes takon te burgosurit e 21 janarit

Vizita e Komitetit kunder Tortures se Keshillit te Evropes ne Shqiperi per te ekzaminuar trajtimin e personave te paraburgosur gjate trazirave te fundit ne Tirane Nje delegacion i Komiteti Evropian per Parandalimin e Dhunes Trajtimin ose Trajtimeve Cnjerezore ose Poshteruese ka bere nje vizite te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.234Z

Mirrel: Përgjigjja e pyetësorit do të varet edhe nga opozita

Drejtori i KE-së për Ballkanin Perëndimor Pierre Mirel ka theksuar në konferencën e përbashkët për shtyp me zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm Meta se në opinionin të Bashkimit Europian do të merret parasysh edhe funksionimi i Parlamentit dhe pjesëmarrja e opozitës në sal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.880Z

Topalli fton ne Shqiperi kryetaren e Dhomes se Lordeve te Mbreterise se Bashkuar

Me ftese te kryetares se Kuvendit Jozefina Topalli sot pritet te vizitoje per te here te pare Shqiperine kryetarja e Dhomes se Lordeve te Mbreterise se Bashkuar Baronesha Helene Hajman. Vizita e kryetares se Dhomes se Lordeve te Mbreterise se Bashkuar Baroneshes Helene Hajman eshte e para e ketij n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama