Rezultate te kerkimit per termin: +Vizita

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.018Z

Vizita e kryediplomatit në Greqi

Bushati-Papulias: Frymë pozitiviteti për gjetjen e zgjidhjeve për çështjet Në ditën e parë të vizitës që po zhvillon në Athinë, ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, u prit në një takim nga Presidenti Karolos Papulias. Marrëdhëniet greko-shqiptare janë strategjike dhe mja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.961Z

Shkelzen Berisha Vizita show mediatik

e Marte 11 Nentor 20141150 am p classwp-caption-text Shkelzen BerishabrbrDjali i ish-kryeministrit Sali Berisha e ka quajtur viziten e Edi Rames ne Beograd nje show mediatik per te mbuluar deshtimin e paralajmeruar Show i sforcuar mediatik per te mbuluar deshtimin e paralajmerua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.273Z

Thaci Vizita e Rames e rendesishme

e Shtune 18 Tetor 20141218 pm Kreu i Qeverise se Kosoves Hashim Thaci ka vleresuar se Kryeministri i Shqiperise Edi Rama perfaqeson nje shtet anetar te NATO-s qe kurre nuk do te lejoje rrezikimin e shqiptareve ne Ballkan prandaj edhe nuk ka arsye te frikesohet nga dialogu dhe vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.703Z

Nis sot vizita e Papes ne Britani

Do te nise diten e sotme vizita e Papes Benedikt XVI ne Britanine e Madhe ku i eshte rezervuar nje pritje me te gjitha nderimet zyrtare pavaresisht protestave te disa grupeve ne lidhje me qendrimet e Vatikanit mbi homoseksualet dhe abortin. Mijera njerez pritet te zbrazen ne rruget e Edin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.759Z

Nishani vizita e pare ne Kosove

Me ftesë të presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, do të zhvillojë një vizitë shtetërore në Kosovë në datat 30 dhe 31 gusht. Lajmin e konfirmoi Presidenca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.885Z

Sejdiu: Vizita ne Maqedoni, karakter zyrtar

Presidenti i Kosoves, Fatmir Sejdiu ka reaguar ndaj lajmeve te publikuara ne media te ndryshme, se vizita e tij ne Maqedoni nuk do te jete zyrtare. Kreu i shtetit kosovar ka theksuar se ne ftesen e marre nga Shkupi flitet per nje vizite zyrtare dhe ka shprehur besimin se ajo do te jete e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.852Z

Shtyhet vizita e Panaritit në Greqi

Fatjona MejdiniMinistritë e Jashtme të dy vendeve caktojnë 5 tetorin si datë për takimin Takimi zyrtar i ministrit të Jashtëm shqiptar, Edmond Panariti, me homologun e tij grek, Dhimitris Avramopulos, do të zhvillohet në datë 5 tetor. Burime zyrtare nga Ministria e Jashtme konfirmuan dje p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama