Rezultate te kerkimit per termin: +Vlersimi

Total: 205
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.785Z

Reformat, Berisha: Siguria për heqjen e vizave

Kryeministri Sali Berisha para deputetve t Partis Demokratike bri dje t qart se ndryshimet pozitive q lidhen me procesin e liberalizimit t vizave, jan t dukshme. Berisha vuri n dukje se Shqipria krkon nga Brukseli q vlersimi i prgjigjeve t bhet i bazuar mbi performancn e Shqipris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.351Z

KE mbyll verifikimet për liberalizimin e vizave me Shqipërinë

Ekspertt e Komisionit Europian mbylln verifikimet pr procesin e liberalizimit t vizave pr Shqiprin. N nj njoftim zyrtar t zyrs s ktij institucioni thuhet se qllimi i ktij misioni ishte t verifikoj n terren prparimin elidhur me kriteret e mbetura n propozimin e Komisionit Europian, t miratuar m 27 ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.006Z

Drejtoria e bujqësisë Lezhë, Lleshi: Të investohet në hapjen e kanaleve kulluese

Permbytjet janë gjithnjë të dëmshme, por në qarkun e Lezhës ndryshimet e shpejta të temperaturave dhe pushimi i reshjeve të shiut ndihmuan në minimizimin e këtyre dëmeve. Për Drejtorin e bujqësise, Ndoc Lleshi, këto dëme nuk përbëjne objekt vlersimi kryesisht për mbjedhjet e vjesht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.080Z

Antimafia, dalin në ankand pasuritë e konfiskuara

Qeveria përcakton procedurat e vlerësimit të pasurive të konfiskuara Qeveria nxjerr n ankand t gjitha pasurit e konfiskuara si pasoj e zbatimit t ligjit “Pr parandalimin dhe goditjen e krimit t organizuar dhe trafikimit nprmjet masave parandaluese kundr pasuris”. Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Vlersohet privatizimi i ARMO-s

Privatizimi i kompanis shqiptare t nafts ARMO prfundon brenda dy muajve t ardhshm, ndrsa procesi teknik po ndiqet me saktsi dhe transparenc. Kshtu e komentoi tenderin e hapur dje juristi Xhud Kerni, prfaqsues i kompanis amerikane Patton Boggs, q po kshillon autoritetet shqiptare pr procedurat ligjor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.185Z

Freedom house": Zgjedhjet plotësuan standardet e BE-së

"Freedom house" prmes publikimit t nj raporti pr vendet n tranzicion, midis t cilave sht edhe Shqipria, vlerson se zgjedhjet e 28 qershorit plotsuan standardet e krkuara nga BE-ja. "Freedom House" e bn vlersimin e vendeve t ndryshme me nj sistem piksh nga 1 deri n 7; sa m pak pi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Withers: Ngërçi, pasojë e luftës për pushtet

Ambasadori i Shteteve t Bashkuara t Ameriks, John Withers, kritikon politikn shqiptare pr situatn e krijuar n vend. Sipas tij, ngri i krijuar n vend sht pasoj e lufts pr pushtet, ka on dhe humbjen e besueshmris nga publiku. Withers kshilloi m tej krert e politiks shqiptare q t zg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama