Rezultate te kerkimit per termin: +Vlersimi

Total: 205
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.185Z

Freedom house": Zgjedhjet plotësuan standardet e BE-së

"Freedom house" prmes publikimit t nj raporti pr vendet n tranzicion, midis t cilave sht edhe Shqipria, vlerson se zgjedhjet e 28 qershorit plotsuan standardet e krkuara nga BE-ja. "Freedom House" e bn vlersimin e vendeve t ndryshme me nj sistem piksh nga 1 deri n 7; sa m pak pi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Withers: Ngërçi, pasojë e luftës për pushtet

Ambasadori i Shteteve t Bashkuara t Ameriks, John Withers, kritikon politikn shqiptare pr situatn e krijuar n vend. Sipas tij, ngri i krijuar n vend sht pasoj e lufts pr pushtet, ka on dhe humbjen e besueshmris nga publiku. Withers kshilloi m tej krert e politiks shqiptare q t zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Grdeci, qeveria dekreton nj miliard e gjysm lek pr dmshprbimet

Nj miliard e gjysm lek sht llogaritur dmi financiar pas shprthimit tragjik n Grdec. Shuma q u dekretua sot n mbledhjen e radhs t qeveris sht llogaritur n baz t shtpive t dmtuara por dhe orendive shtpiake, t gjitha kto bazuar n koston e Tirans. Do t kompensojm do centimetr, tha kryeministri Sali B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Arsimi, ligji pr t gjith

Kryetari i Konferencs s Rektorve, Jorgo Kaani dhe nnkryetari Aleks Luarasi deklaruan sot n nj konferenc se ligji i ri i Arsimit t Lart duhet t zbatohet njsoj si n universitetet publike, ashtu dhe n ato private. Kaani deklaroi se duhet t matet cilsia pran do universiteti. Duhet t nis menjher si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.241Z

Berisha prezanton pyetësorin e përfunduar që do ti dorëzohet nesër Komisionit Europian

Kto jan prgjigjet e qeveris shqiptare ndaj pyetsorit t Komisionit Europian, prmbledhur n nj botim prej 3854 faqesh, t cilin do ta dorzoj zytarisht t mrkurn n Bruksel, Kryeministri Sali Berisha. Nj ngjarje q kryeministri e cilsoi t rndsishme pasi vlersimi i dokumentit nga strukturat prgjegjse t BE, v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.394Z

Përmbytjet në Maliq, qeveria do ti dëmshpërblejë

Qeveria merr masa pr dmshprblimin e fermerve t prekur nga prmbytjet n fushn e Maliqit. Deputeti Edmond Spaho ka thn nga Korca n nj deklarat pr shtyp, se ka filluar verifikimi dhe vlersimi i dmeve n terren n tokat e prmbytyra, ndrkoh q pas ksaj etape dhe identifikimit t dmeve pr cdo ferme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Vendimi, Meta: Hap pozitiv drejt anëtarësimit në BE

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, e konsideroi dje nj hap pozitiv drejt antarsimit t plot n BE, vendimin e Komisionit Evropian pr heqjen e vizave pr shqiptart. Z. Meta prshndeti dje miratimin nga Komisioni Evropian t propozimit legjislativ lidhur me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama