Rezultate te kerkimit per termin: +Vlersimi

Total: 205
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Arsimi, ligji pr t gjith

Kryetari i Konferencs s Rektorve, Jorgo Kaani dhe nnkryetari Aleks Luarasi deklaruan sot n nj konferenc se ligji i ri i Arsimit t Lart duhet t zbatohet njsoj si n universitetet publike, ashtu dhe n ato private. Kaani deklaroi se duhet t matet cilsia pran do universiteti. Duhet t nis menjher si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.241Z

Berisha prezanton pyetësorin e përfunduar që do ti dorëzohet nesër Komisionit Europian

Kto jan prgjigjet e qeveris shqiptare ndaj pyetsorit t Komisionit Europian, prmbledhur n nj botim prej 3854 faqesh, t cilin do ta dorzoj zytarisht t mrkurn n Bruksel, Kryeministri Sali Berisha. Nj ngjarje q kryeministri e cilsoi t rndsishme pasi vlersimi i dokumentit nga strukturat prgjegjse t BE, v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.394Z

Përmbytjet në Maliq, qeveria do ti dëmshpërblejë

Qeveria merr masa pr dmshprblimin e fermerve t prekur nga prmbytjet n fushn e Maliqit. Deputeti Edmond Spaho ka thn nga Korca n nj deklarat pr shtyp, se ka filluar verifikimi dhe vlersimi i dmeve n terren n tokat e prmbytyra, ndrkoh q pas ksaj etape dhe identifikimit t dmeve pr cdo ferme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Vendimi, Meta: Hap pozitiv drejt anëtarësimit në BE

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, e konsideroi dje nj hap pozitiv drejt antarsimit t plot n BE, vendimin e Komisionit Evropian pr heqjen e vizave pr shqiptart. Z. Meta prshndeti dje miratimin nga Komisioni Evropian t propozimit legjislativ lidhur me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Haxhinasto: Listat e hapura sjellin prfaqsim t drejt n Kuvend

LSI reagoi ndaj deklarimit t djeshm t Ambasadorit t Prezencs s OSBE-se n Tiran, Robert Bosch, pr reformn zgjedhore. Vlersimi i OSBE-s pr prjashtimin e listave t hapura nga sistemi i ardhshm zgjedhor, krijon prshtypjen se ka nj keqkuptim nga Prezenca pr funksionimin e ktyre listave, deklaroi gjat nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.508Z

Honeymoons merr mimin e Juris n Festivalin e Francs

Historia e Muajt e mjaltit q vendoset n Shqiprin dhe Serbin e ditve tona, ka marr nj tjetr mim n nj tjetr festival jasht vendit. Vlersimi q i sht dhn nga juria sht pikrisht mimi i Juris n Festivalin Les Arcs t Francs. Ky sht i disati mim q merr ky film n festivale ndrkombtare ku ka marr pjes. N t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.494Z

Halimi: Belgjika mbështetëse e fuqishme e heqjes së vizave Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl'

Mimoza Halimi ka mbaruar mandatin e saj si ambasadore e Republiks s Shqipris pran Mbretris s Belgjiks. Gjat ktij mandati prej tre vjetsh, ambasadorja Halimi ka mundur t orientoj marrdhniet Shqipri - Belgjik n nj stad edhe m t avancuar, duke forcuar kshtu edhe m shum partneritetin dhe shkmbimet midis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama