Rezultate te kerkimit per termin: +Vlersimi

Total: 205
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.495Z

Tokat e pa shfrytëzueshme, ja si do të jepen me qira

Tokat bujqsore t pa shfrytzueshme nga pronart, do t'u jepen me qira n form ankandi t gjith t interesuarve. Drejtori i Drejtoris pr tokat bujqsore pran Ministris s Bujqsis, sqaron mnyrn se si kto toka do kalojn n shfrytzim nprmjet nj komisioni vlersimi q do t ngrihet n do komun t vendit. Irfan Tarell

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.874Z

Shqipëria, vlerësim pozitiv mbi riskun e investimit

Vendi ynë vlerësim B+ nga kompania e ratingut Standard & Poors Shqipria sht nj vend i sigurt pr t investuar, ku risku i investimit t kapitalit sht i ult. Vendi yn merr vlersime pozitive n nj koh q pret t dal n tregun ndrkombtar t kapitaleve me eurobondin e par t saj. Shqipri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Vonesa teknike

Zyrtart e Ministris s Transportit dhe Post-Telekomunikacionit bjn t ditur se shtat kompanit e parakualifikuara pr ndrtimin e autostrads Vrmic-Merdar, i kan dorzuar ofertat e tyre n fillim t ksaj jave. Zvendsministri Adem Grabovci thot se Komiteti ndrministror, s bashku me ekspertt e kompanis konsult

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.937Z

BSH: Tendenca ekonomike në rritje, besimi në ndërtim u rrit me 3.7 pikë përqindje

Vrojtimi i fundit i Banks s Shqipris mbi treguesit e besimit t biznesit dhe konsumatorve flet pr rezultate pozitive. Sipas ktij vrojtimi, treguesi i tendencs ekonomike (TTE) shfaqi shenja prmirsimi n tremujorin e dyt t vitit 2010, duke arritur nivelin 102.3 (+8.4 pik prqindjeje). N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

GJND, pa zgjidhje për Kosovën

Analiza Gjykata Ndrkombtare sht organi m i rndsishm i drejtsis s bashksis ndrkombtare. Gjykimi i saj sht udhrrfyes edhe pr shtje delikate politike dhe ka influenc vendimtare ndaj zhvillimeve t mtejshme t s drejts ndrkombtare. Tani kjo gjykat, n nj vlersim pr Asamblen e Prgjithshme t OKB-s konstatoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.941Z

Infermierët, kundër krediteve: Përvoja vlen më shumë

Infermierët e vjetër: Të njihen kreditet shtesë të viteve të punës Vlersimi me m pak kredite i infermierve me njzet vjet pun n krahasim me ata q dalin nga auditort e Fakultetit t Infermieris ka nxitur debat mes tyre. T revoltuar me sistemin e vlersimit t krediteve, inferm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.027Z

Tokat bujqësore, ankand për dhënien me qira

Nse pronart nuk i punojn tokat bujqsore, ather ato do t merren nga shteti dhe do t jepen me qira. Pr dhnien me qira do t prdoret forma e ankandit. Drejtues t Ministris s Bujqsis kan deklaruar se tokat bujqsore t pashfrytzueshme nga pronart, do t'u jepen me qira n form ankandi t g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama