Rezultate te kerkimit per termin: +Vlersimi

Total: 205
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.937Z

BSH: Tendenca ekonomike në rritje, besimi në ndërtim u rrit me 3.7 pikë përqindje

Vrojtimi i fundit i Banks s Shqipris mbi treguesit e besimit t biznesit dhe konsumatorve flet pr rezultate pozitive. Sipas ktij vrojtimi, treguesi i tendencs ekonomike (TTE) shfaqi shenja prmirsimi n tremujorin e dyt t vitit 2010, duke arritur nivelin 102.3 (+8.4 pik prqindjeje). N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

GJND, pa zgjidhje për Kosovën

Analiza Gjykata Ndrkombtare sht organi m i rndsishm i drejtsis s bashksis ndrkombtare. Gjykimi i saj sht udhrrfyes edhe pr shtje delikate politike dhe ka influenc vendimtare ndaj zhvillimeve t mtejshme t s drejts ndrkombtare. Tani kjo gjykat, n nj vlersim pr Asamblen e Prgjithshme t OKB-s konstatoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.941Z

Infermierët, kundër krediteve: Përvoja vlen më shumë

Infermierët e vjetër: Të njihen kreditet shtesë të viteve të punës Vlersimi me m pak kredite i infermierve me njzet vjet pun n krahasim me ata q dalin nga auditort e Fakultetit t Infermieris ka nxitur debat mes tyre. T revoltuar me sistemin e vlersimit t krediteve, inferm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.027Z

Tokat bujqësore, ankand për dhënien me qira

Nse pronart nuk i punojn tokat bujqsore, ather ato do t merren nga shteti dhe do t jepen me qira. Pr dhnien me qira do t prdoret forma e ankandit. Drejtues t Ministris s Bujqsis kan deklaruar se tokat bujqsore t pashfrytzueshme nga pronart, do t'u jepen me qira n form ankandi t g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.676Z

Çmimet Emmy, fitojnë Mad Man dhe Modern family

“Mad Man” triumfon n edicionin e 62 t mimeve Emmy si seriali m i mir dramatik, ndrsa “Modern Family” rrmben statujn pr komedin m t mir. Seriali q tregon lindjen e industris publicitare n fillim t viteve ’60 n Nju Jork ishte n konkurim me realizime t tjera t suksesshme s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Rregulla të reja për tregjet

Komisioni i BE-s propozon nj kontroll m t rrept n t ardhmen t agjencive t vlersimit t riskut t kredis. Pr kt duhet t ngrihet nj autoritet i ri, i cili do t'i kontrolloj me kujdes e imtsi kto kompani. Autoriteti evropian pr mbikqyrjen e letrave me vler, shkurt ESMA, duhet t themelohet deri n fund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Przgjedhja n Gjykatn e Lart

Presidenti i Republiks Bamir Topi, ka krkuar q przgjedhja e kryetarit t Gjykats s Lart, t bhet sa m transparente dhe larg do ndikimi politik. Pr kt, kreu i shtetit ka krkuar, q t zhvillohet nj debat i fort dhe konstruktiv, prpara se t przgjidhet kandidatura pr kryetarin e Gjykats s Lart. Gjykata

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama