Rezultate te kerkimit per termin: +Vlora

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.531Z

Vlora dhe ska tjetër

-Albanian stories Nga Rudina Xhunga Unë kam në Vlorë një apartament shumë të vogël, që më mjafton të pushoj dhe mësoj time bijë me dashurinë për qytetin ku linda. Dikur nga ballkoni shikoja detin, perëndimi mbi Sazan më derdhej në shtëpi, tani e marr me mend që është, aty pas p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.239Z

Vlora International Street Art- Vlora vishet me ngjyrat e Artit në Festat Kombëtare

Në festat e Nëntorit, rrugët eVlorës do të transformohen në një galeri arti bashkëkohor në qiell të hapurTIRANË, 20 Nëntor/ATSH-Gjergji Mima/ - Me rastin e Festave të Pavarësisë dhe Çlirimit në 28 dhe 29 nëntor rrugët e Vlorës do të vishen me ngjyrat e artit.Vlora International

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

Vlora jodiplomatike

Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Vlora Çitaku e ka lëshuar një deklaratë aspak diplomatike, disa çaste pasi që Aleanca Kosova e Re njoftoi se Mbretëria e Swazilandit e ka njohur Shtetin e Kosovës. Ajo tha se letra e AKR’së nuk ishte njohje dhe se nota të tilla MPJ’ja merr ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.699Z

Vlora mirepret turistet

Gjiri i Vlorës është një nga zonat më të frekuentuara gjatë sezonit veror për shkak të bukurisë natyrore, plazhet e larmishme dhe ujin e pastër. Dhjetra mijë persona, një pjesë e mirë nga jashtë vendit shko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.390Z

Berisha, Basha, Vlora ju do

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po bën kujdes që në dekorin e kësaj fushate, emri i tij të jetë krah emrit të kryetarit në detyrë, Sali Berisha. Pas banderolave në Tropojë, ku Basha krahasohej me Berishën dhe Azem Hajdarin, edhe në Vlorë jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.842Z

Urrejtje për Vlorën dhe Familjen Vlora!

Share Nga Mero Baze Nëse një turist i huaj do të vizitojë Tiranën më 28 Nëntor 2012, ku Berisha synon të përqendrojë festimet, dhe mikpritësit ta çojnë të vizitojë bustin me mbishkrimin e Ismail Qemalit, që pritet të ngrihet po këtu, do bëjë me siguri dy p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.014Z

Shqipëria, në Festivalin e Venecias me anijen Vlora

Oliverta LilaDokumentari mbi eksodin e shqiptarëve të vitit 1991 drejt brigjeve të Italisë është bërë pjesë e programit jashtë konkurrimit. Regjisori Daniele Vicari ka marrë dëshmi të protagonistëve, ndërthurur me filmime të asaj kohe Oliverta Lila - Shqipëria do të jetë e pranis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama