Rezultate te kerkimit per termin: +Voda

Total: 122
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.347Z

Në gjyq korrieri i 17 kilogramëve heroinë

Ardian Rexhepi do të gjykohet nga Krimet e Rënda për trafik narkotikësh. Në kërkim pronari Erion Voda TIRANË- Prokuroria e Krimeve të Rënda përfundon fazën hetimore dhe dorëzon dosjen për gjykim pranë togave të zeza për tre korçarët Ardian Rexhepi, Erion Voda dhe Julian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.918Z

Tutori i dënuari në Itali tenton të shkojë në Greqi me dokumente false

Arrestohet në flagrancë një shtetas për veprën penale “Falsifikim dokumentesh”, por ndaj tij ekzistonin edhe akuza të tjera. Përparim Voda, 44 vjeç, banues Kuçovë,  tenton të kalojë kufirin e Kakavijës me një dokument fals. Në momentin që doganieri i kërkon pasaportën,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.435Z

Zv/ministrja e Brendshme takon ambasadoren e Luksemburgut: Reduktojmë kërkesat për azil

Zv/ministrja e Punëve të Brendshme Rovena Voda priti ambasadoren e Luksemburgut Nadia Ernzer. Çështje kryesore të bisedës ishin forcimi i bashkëpunimit dhe plani i masave për reduktimin e kërkesave për azil nga qytetarë shqiptarë në vendet e BE-së. Palët ranë dakord për të iniciua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.493Z

Vrasja makabre në Këlcyrë/ Rrëfehet autori: E vrava sepse do të më mbyste me një kokërr ulliri

E vrava sepse do të më mbyste me një kokërr ulliri. Ka qenë kjo dëshmia që 30-vjeçari Alban Voda, ish-komando i arrestuar për vrasjen e bashkëfshatarit të tij, në Ujëmirë të Këlcyrës, ka dhënë para oficerëve të policisë. Voda ka qenë komando dhe ka shërbyer në Irak. Mësohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.833Z

Riatdhesohen 30 persona nga Franca e Belgjika

30 persona janë riatdhesuar nga Franca dhe Belgjika, dhe për zv. ministren e Brendshme Rovena Voda, viti që lamë pas pati rënie të azilkërkimit. Ajo është shprehur bashkë me institucionet përgjegjëse po hartohet një dokument politikash për migracionin, që parashikon ofrimin e më shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.270Z

Lufta kundër kanabisit, 23.700 bimë të asgjesuara prej janarit

Rreth 23.700 bimë narkotike, pjesë e 70 procedimeve, janë asgjesuar që prej janarit të këtij viti dhe deri më sot.  Prej bimëve narkotike, rreth 10 mijë rrënjë kanabis janë asgjësuar që në fazën e mbjelljes në kubik. Në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.320Z

Zbardhen emrat e zv/ministrave. Ministria e Brendshme thyen rekord

Kryeministri Edi Rama do prezantojë nesër në Asamblenë e PS emrat e zv/ministrave të rinj. Report Tv ka zbardhur emrat e zv/ministrave të cilët do jenë pjesë e kabinetit qeveritar. Kështu, zv/ministre e Jashtme pritet të propozohet Artemis Dralo, zv/ministre e Brendshme Rovena Voda, zv/mi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama