Rezultate te kerkimit per termin: +Voda

Total: 122
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.435Z

Zv/ministrja e Brendshme takon ambasadoren e Luksemburgut: Reduktojmë kërkesat për azil

Zv/ministrja e Punëve të Brendshme Rovena Voda priti ambasadoren e Luksemburgut Nadia Ernzer. Çështje kryesore të bisedës ishin forcimi i bashkëpunimit dhe plani i masave për reduktimin e kërkesave për azil nga qytetarë shqiptarë në vendet e BE-së. Palët ranë dakord për të iniciua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.493Z

Vrasja makabre në Këlcyrë/ Rrëfehet autori: E vrava sepse do të më mbyste me një kokërr ulliri

E vrava sepse do të më mbyste me një kokërr ulliri. Ka qenë kjo dëshmia që 30-vjeçari Alban Voda, ish-komando i arrestuar për vrasjen e bashkëfshatarit të tij, në Ujëmirë të Këlcyrës, ka dhënë para oficerëve të policisë. Voda ka qenë komando dhe ka shërbyer në Irak. Mësohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.833Z

Riatdhesohen 30 persona nga Franca e Belgjika

30 persona janë riatdhesuar nga Franca dhe Belgjika, dhe për zv. ministren e Brendshme Rovena Voda, viti që lamë pas pati rënie të azilkërkimit. Ajo është shprehur bashkë me institucionet përgjegjëse po hartohet një dokument politikash për migracionin, që parashikon ofrimin e më shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.270Z

Lufta kundër kanabisit, 23.700 bimë të asgjesuara prej janarit

Rreth 23.700 bimë narkotike, pjesë e 70 procedimeve, janë asgjesuar që prej janarit të këtij viti dhe deri më sot.  Prej bimëve narkotike, rreth 10 mijë rrënjë kanabis janë asgjësuar që në fazën e mbjelljes në kubik. Në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.320Z

Zbardhen emrat e zv/ministrave. Ministria e Brendshme thyen rekord

Kryeministri Edi Rama do prezantojë nesër në Asamblenë e PS emrat e zv/ministrave të rinj. Report Tv ka zbardhur emrat e zv/ministrave të cilët do jenë pjesë e kabinetit qeveritar. Kështu, zv/ministre e Jashtme pritet të propozohet Artemis Dralo, zv/ministre e Brendshme Rovena Voda, zv/mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.486Z

Krim makabër në Këlcyrë, i sëmuri mendor i pret kokën 66 vjeçarit

Një ngjarje makabre është regjistruar në fshatin Uji i Mirë në zonën e Këlcyrës, ku një 30 vjeçar i ka prerë kokën një 66 vjeçari. Policia e Shtetit bën me dije se autor i ngjarjes është shtetasi Alban Voda, 30-vjeç, i cili sipas policisë, i ka prerë kokën me thikë shtetasit m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.367Z

Kanabisi, Çako: 25 herë më pak bimë narkotike të kultivuara dhe asgjësuara

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Task forcën për kanabisin, ku kanë raportuar zyrtarët e lartë përgjegjës në luftën kundër kultivimit të bimëve narkotike, mes tyre Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Haki Çako. Ky i fundit  raportoi se ka pasur ulje të sasisë së bimëve të k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama