Rezultate te kerkimit per termin: +Vodhi

Meta: total 1000 / total_found 2892 / time 0.001 / keyword[0] vodhi / docs[0] 2892 / hits[0] 3285 /
Pasaportat shqiptare të vjedhura në Greqi, në duart e ISIS dhe mafies
  • 2019-02-24

Pasaportat shqiptare të vjedhura në Greqi, në duart e ISIS dhe mafies

Një skandal i vërtetë ka prekur Ministrinë e Jashtme shqiptare pas publikimit të lajmit se 100 pasaporta të shtetit tonë janë transportuar me autobus drejt Greqisë. Pasaportat e reja të përgatitura nga kompania koncesionare Aleat, ishin futur në çanta, me të cilat zakonisht transportoj

Juventusi & djegia e mandateve, opozita Ramës: Edhe ti hajdut, do biesh në Serinë B!
  • 2019-02-18

Juventusi & djegia e mandateve, opozita Ramës: Edhe ti hajdut, do biesh në Serinë B!

Ky Juventusi sdurohet më!Të anulohet kampionati. Kush është mbrapa të djegë fanellat e iki nga fusha! Kjo ishte ironia therëse që kryeministri Edi Rama bëri sot me vendimin e PD, LSI dhe aleatëve të tjerë opozitarë për të djegur mandatet parlamentare, për ti prirë revoltës popullor

 Skifter që vodhi dyqanin, Gjykata vendos për mandatin e ish-deputetit
  • 2019-02-12

 Skifter që vodhi dyqanin, Gjykata vendos për mandatin e ish-deputetit

Kërkesa e ish-deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gledion Rehovica për tu rikthyer në Kuvend si deputet është rrëzuar sot nga Gjykata Administrative. Rehovica kishte kërkuar shfuqizim të vendimit të KQZ-së, duke lejuar kështu automatikisht rikthimin e mandatit të deputetit

Skifter që vodhi dyqanin, Gjykata vendos për mandatin e ish-deputetit
  • 2019-02-12

Skifter që vodhi dyqanin, Gjykata vendos për mandatin e ish-deputetit

Kërkesa e ish-deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gledion Rehovica për tu rikthyer në Kuvend si deputet është rrëzuar sot nga Gjykata Administrative. Rehovica kishte kërkuar shfuqizim të vendimit të KQZ-së, duke lejuar kështu automatikisht rikthimin e mandatit të deputetit

ALEANCË PSEUDOREVOLUCIONARE MES SHARLATANËSH
  • 2019-02-11

ALEANCË PSEUDOREVOLUCIONARE MES SHARLATANËSH

Nga: Bajram PEÇI Në një shoqëri me jetë të zbehtë qytetesh e fshatrash të zbrazur dhe ku jetesa në bashkësi shpërfaqet me grindje, mërzi, pengesa dhe hendeqe, edhe partitë politike nuk mund të jenë ndryshe. Ato bëhen epiqendra nga vilet jeta dhe kënaqësitë. Rreth tyre mblidhen nje

Hajdut për mbijetesë. 13-vjeçari kujdeset për vaktet e 5 motrave të vogla
  • 2018-12-31

Hajdut për mbijetesë. 13-vjeçari kujdeset për vaktet e 5 motrave të vogla

Shumë fëmijë do ta kalojnë mbrëmjen e Vitit të Ri në tryeza të gëzueshme e të bollshme. Me mijëra të tjerë janë të rrethuar nga lodrat që kanë ëndërruar. Por, kjo nuk është një histori për fëmijë të lumtur. Kjo është historia e trishtueshme e Denisit, djaloshit 13-vjeçar

Vodhi gjela detit, gjyqtari e pyet: A i le ndonjë për Vit të Ri? Hajduti: Po
  • 2018-12-25

Vodhi gjela detit, gjyqtari e pyet: A i le ndonjë për Vit të Ri? Hajduti: Po

Florenc Goga i ka ndarë punët: ai shet gjela deti dhe familjarët i ruajnë nga hajdutët. Sepse muajt nëntor dhe dhjetor janë koha e artë për hajdutët e shpendit më të kërkuar të festave të fundvitit. Në nëntor nisin vjedhjet. Ai që nuk ka për të blerë, i vjedh. 5 gjela mi morën