Rezultate te kerkimit per termin: +Vodhi

Meta: total 1000 / total_found 2892 / time 0.001 / keyword[0] vodhi / docs[0] 2892 / hits[0] 3285 /
Ali Pashë Tepelena, raportet e forta me të ëmën
  • 2017-09-10

Ali Pashë Tepelena, raportet e forta me të ëmën

Raporti i Ali Pashë Tepelenës me të ëmën, do të ishte një ndër raportet më të forta në jetën e tij. Këtë gjë e tregon dhe biografi AlexandreDumas, në librin e shkruar mbi Ali Pashë Tepelenën. Dumas tregon qëAliu që në moshë13-vjeçare ishte tejet i prirë për të plotësuar te

No Pic available
  • 2017-08-31

Kur banka gabon, studentes i bie telebingo

Një studente ka marrë aksidentalisht bursë prej 850 mijë paund në vend të 85 paund që merrte cdo muaj. Sibongile Mani studion në Universitetin Mthatha në Afrikën e Jugut dhe merr cdo muaj 85 paund për ushqime dhe libra. Banka duket se ka gabuar në shifrën që duhet ti jepte, kështu ajo

Vodhi 8.000 euro, Apeli rrëzon kërkesën për lirimin e ukrainasit
  • 2017-08-31

Vodhi 8.000 euro, Apeli rrëzon kërkesën për lirimin e ukrainasit

Gjykata e Apelit nuk ka ndryshuar masën e sigurisë për Oleg Koval, i arrestuar për vjedhjen e mbi 8 mijë eurove të një pushuesi në Sarandë, duke e lënë atë në burg. Në senacën e sotme, edhe Apeli vendosi të lërë në fuqi masën e sigurise të dhënë më parë nga gjykata. Fillimis

No Pic available
  • 2017-08-25

Vodhi makina dhe celularë, arrestohet 34 vjeçari

Një 34 vjeçar i shpallur në kërkim nga Prokuroria e Kavajës është arrestuar nga policia, nën akuzën e vjedhjes. Në kuadër të operacionit “Summer 2017”, në pranga ka përfunduar shtetasit Fatjon Lila, banues në Tiranë, pasi më 31 maj të këtij viti, ndaj tij është caktu

No Pic available
  • 2017-08-21

Ja arsyeja që këpucët e famshme me taka Christian Louboutin janë të kuqe poshtë

Po të pyesni çdo vajzë çfarë këpucësh do donte të blinte, me siguri që një palë këpucë me taka, Christian Louboutin, do ishin në majën e dëshirave të thuajse kujtdo. Me takën e tyre stiletto të lartë dhe ngjyrën e kuqe, Louboutin janë një pasaportë mo

No Pic available
  • 2017-08-18

Zgjidhja: Basha u bë me Ramën në zgjedhje, tani ankohet se PS i vodhi

Partia Zgjidhja e ka cilësuar të pavend reagimin e Bashës lidhur me raportin e Minsitrave teknikë për zgjedhjet. Sipas Zgjidhjes, Basha nuk mund të ankohet se i vodhi votat PS sakohë që bashkëpunoi me Ramën dhe Rilindjen për të legjitimuar 25 qershorin përkundër dhunimit dhe manipulimi

Taipei, burri mësyn pallatin presidencial me shpatë samurai
  • 2017-08-18

Taipei, burri mësyn pallatin presidencial me shpatë samurai

Një person është arrestuar në Taipei pasi plagosi një polic ushtarak jashtë godinës presidenciale të Taivanit, duke përdorur një shpatë Samurai. 51-vjeçari i quajtur Lu mendohet ta ketë vjedhur shpatën nga një muzeum. Ai mbante një flamur kinez dhe i tha policisë se në këtë mëny