Rezultate te kerkimit per termin: +Vodhi

Meta: total 1000 / total_found 2892 / time 0.001 / keyword[0] vodhi / docs[0] 2892 / hits[0] 3285 /
Përtej veprave të Sislej Xhafës (Foto)
  • 2018-08-06

Përtej veprave të Sislej Xhafës (Foto)

Të dua pa e ditur quhet ekspozita e artistit Sislej Xhafa hapur në Galerinë Kombëtare të Kosovës e kuruar nga Jérôme Sans. Punët e Xhafës njihen për eksplorimet e thella filozofike, por dhe angazhimet politike e sociale. Le të bëjmë një udhëtim tek disa nga veprat e artistit. Karroc

Durrës, vodhi 2 kg flori, arrestohet 22-vjeçari (Video)
  • 2018-08-04

Durrës, vodhi 2 kg flori, arrestohet 22-vjeçari (Video)

Policia e Durrësit ka zbardhur vjedhjen e një argjendarie të ndodhur në prill të këtij viti, duke vënë në pranga dhe autorin. Robert Hasmuça, 22 vjeç, si autor i dyshuar i vjedhjes është vënë në pranga në Tiranë, teksa është zbuluar me metodat speciale të hetimit, në sajë të

KOLINDA PUTH PËR KROACINË!
  • 2018-07-19

KOLINDA PUTH PËR KROACINË!

Emanuel Macron nuk kishte asnjë shans. E pushtuar nga emocionet mbas ndeshjes mbresëlënëse të ekipit kroat të futbollit, presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarovic përqafoi presidentin francez. Duke harruar distancën e figurave shtetërore. Ai, zotëri burrë, e lë të ndodhë. Më pas kjo

ZEMRA E SËMURË E LOPËS
  • 2018-07-19

ZEMRA E SËMURË E LOPËS

Nga Fadil LEPAJA E keni ushqyer lopën, e keni ushqyer veten, kjo është fjalia, tashmë virale, për të cilën profesori i Universitetit të Prishtinës, thotë se ua ka përsëritur vazhdimisht studentëve të tij të bujqësisë. Thuhet se studentët janë gajasur së qeshuri në amfiteatrin e

Historike! Kroacia në finale me Francën. Anglia kthehet në shtëpi
  • 2018-07-12

Historike! Kroacia në finale me Francën. Anglia kthehet në shtëpi

Kombi mëmë i futbollit është në lot pas një feste të çmendur pak ditë më parë kur Anglia u rikthye në një gjysmëfinale Botërori pas 28 vitesh. Profecia Po vjen në shtëpi nuk u përmbush pasi ekipi i Gareth Southgate u tregua i dobët, duke mos ruajtur një avantazh me shumë vlera,

Partizani, humbje dinjitoze ndaj Mariborit në Europa League
  • 2018-07-12

Partizani, humbje dinjitoze ndaj Mariborit në Europa League

Humbje minimale me rezultatin 0-1 për Partizanin në ndeshjen e parë të turit të parë kualifikues të Europa League ndaj sllovenëve të Maribor. Një paraqitje e mirë e të Kuqëve në debutimin e Skënder Gegës në një ndeshje zyrtare në stolin e Partizanit, megjithatë në fund Partizani

No Pic available
  • 2018-07-04

Pogradec, i vodhi celularin turistit çek, arrestohet 32-vjeçari

Një i ri është arrestuar në flagrancë nga policia në Pogradec pasi i kishte vjedhur telefonin një turisti. Policia e Pogradecit arrestoi në flagrancë shtetasin Arjan Spahollari, 32 vjeç, banues në fshatin Osnat, Pogradec (i dënuar më parë për veprat penale Vjedhje dhe Mashtrim). Ai d