Rezultate te kerkimit per termin: +Volers

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.940Z

Pol Volers, ambasador i SHBA-së në Shkup

Nga Express më 04 gusht 2011 në ora 12:30 Diplomati amerikan, Pol Volers, zyrtarisht është shpallur ambasador i SHBA-së në Maqedoni, pasi që mori besimin e Senatit amerikan. Nominimi i tij u miratua në seancën plenare të Senatit dhe me këtë ai fillon zyrtarisht detyrën e krye-diploma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.932Z

Maqedoni, Volers zyrtarizohet ambasador i SHBA-ve

Diplomati amerikan Pol Volers zyrtarisht është shpallur ambasador i SHBA-ve në Maqedoni, pasi mori besimin e Senatit Amerikan. Nominimi i tij u miratua në seancën plenare të Senatit dhe se me këtë ai fillon zyrtarisht detyrën e kryediplomatit amerikan n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.620Z

Progres-raporti, Ahmeti takime me Volers dhe Orav

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot ka zhvilluar takime të rëndësishme me ambasadorin amerikan në Shkup, Pol Volers, ndërsa paradite takoi edhe ambasadorin e BE-së, Aivo Orav, nga i cili pranoi raportin e progresit të KE-së. Ahmeti dhe Volers kanë pasur një drekë pune, ndërsa përmes një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.593Z

Shkup,Volers: Të zgjidhet sa më shpejt çështja e emrit

Ambasadori amerikan në Shkup, Pol Volers përsëriti sot qëndrimin se sa më shpejt të zgjidhet kontesti i emrit, aq më shpejt Maqedonia do të bëhet anëtare e barabartë e NATO. Ai këto komente i bëri me rastin e fillimit të një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.061Z

Volers: SHBA të shqetësuar nga ngjarjet e dhunshme

Ambasadori amerikan në Shkup, Pol Volers deklaroi sot se ambasada e SHBA-ve dhe bashkësia ndërkombëtare është e shqetësuar për shkak të ngjarjeve të dhunshme të fundjavës së kaluar. “Këto ngjarje lë të kuptohet se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.200Z

Volers: Maqedonia një ditë do të ketë president shqiptar (VIDEO)

Marrja e mandateve deputeteve te opozitës do të krijojë komplikim të ri në Maqedoni, dhe askush nuk dëshiron që kjo të ndodhë. Kështu ka deklaruar ambasadori amerikan Pol Uolers në emisionin “Rruga drejt…”. Duke komentuar para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.229Z

Ali Ahmeti: Kufijtë janë të pandryshueshëm

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, Pol Volers dhe Kryetari i BDI-së, Ali ahmeti, kanë thënë se kufijtë në Ballkanin perëndimor janë të pandryshueshëm dhe e ardhmja e vetme e vendeve të rajonit ës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama