Rezultate te kerkimit per termin: +Vota

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.458Z

Basha, 50 mijë vota mbi PD

Raporti i votave në Tiranë ndahet në mënyrë të barabartë midis kandidatëve, edhe nëse bëhen krahasimet me votat për Këshillin Bashkiak.Sipas rezultateve të KQZ-së, Basha e Rama ndahen me një diferencë prej 81 votash, ndërsa të dy kanë marrë pothuaj 7 mijë vota më shumë se koal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.234Z

Basha-Rama ndahen me 860 vota

Kandidati i PS-së për Bashkinë e Tiranës, Edi Rama, kryeson me rreth 860 vota më shumë se kundërshtari i tij, Lulzim Basha, me 141 kuti të numëruara nga 485 që ka gjithsej kryeqyteti.Deri në orën 02.30, grupet e numërimit në 11 KZAZ-të numëruan rreth 1/3 e kutive të votimit dhe rezu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.496Z

Ministër i Shëndetësisë me 640 vota

Nuk janë vetëm tetë të pakënaqur në Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK) që votuan kundër Isa Mustafës për kryeministër. Prapa secilit deputet që ngriti dorën kundër Mustafës kryeministër me Partinë Demokratike të Koosvës (PDK) në koalicion, atyre që abstenuan apo edhe atyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.235Z

Basha në avantazh për 568 vota

Kandidati Basha ka 48.568 vota, kurse Rama 48.000 vota, nga numërimi i 192 kutive nga 485 sa janë gjithsej Nga Express më 10 maj 2011 në ora 13:34 Kandidati i “Aleanca për Qytetarin”, Lulzim Basha, ka marrë kryesimin në garën për kreun e Bashkisë së Tiranës, kundrejt rivali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.391Z

Në 10 kuti 706 vota të vjedhura. Ky është pushtet mbi vota të vjedhura!

19-07-2013 / Gazeta 55 Reagim i kryeministrit Sali Berisha “Nga hapja e 10 kutive të votimit dhe nga verifikimi i tabelave të rezultateve të qarkut të Lezhës doli se Edi Rama me bosët e drogës dhe krimit kishte vjedhur me falsifikim tabelash dhe mashtri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.823Z

Vota për këshilltarët sipas qarqeve, vijon numërimi

- PS kryeson në 8 qarqe; PD në tre dhe LSI në një -TIRANË, 24 Qershor/ATSH-Anila Struga/.- Procesi i numërimit të votave për anëtarë të këshillave bashkiakë po vijon në të gjitha vendet e numërimit të votave, ndërsa Partia Socialiste udhëheq rezultatin në 8 qarqe, Partia Demokrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.169Z

KQZ: Vota për këshilltarët, rezultatet sipas qarqeve

Procesi i numërimit të votave për anëtarë të këshillave bashkiakë po shkon drejt përfundimit. Sipas të dhënave zyrtare nga KQZ, që janë në përditësim të vazhdueshëm, deri tani janë numëruar 4865 nga 5301 kuti votimi, ndërsa pritet të numërohen 434 kutitë e fundit. Numërimi k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama