Rezultate te kerkimit per termin: +Vota

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.763Z

Shqetesimi i SHBA-ve Countryman Dyshim per vendimet e KQZ-se 1 2 3 4 5 5 vota

Zv/ndihmës Sekretari i Shtetit, Thomas Countryman thotë se Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për situatën pas zgjedhore në Shqipëri. Duke folur me gazetarët në Washington, ai u fokusua tek gara e ngushtë e Tiranës, duke nënv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.712Z

Kodi merr 116 vota pro, ne janar dekreti i zgjedhjeve

Kuvendi miratoi per te dyten here me konsensus ligjin e ri te zgjedhjeve. Me 116 vota pro, deputetet kaluan Kodin e ri Zgjedhor pas korrigjimeve te neneve per te cilet e ktheu Presidenti Bamir Topi. Sigurisht zerat kunder ne seancen e djeshme plenare ishin deputetet e LSI dhe te PDK-se. Ndonese ne t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.860Z

Rama: Vota juaj, mundesi per te bere histori ne vend

Kreu socialist Edi Rama, ka votuar ne njesine bashkiake numer 7, konkretisht ne shkollen "Pjeter Budi". "Kjo eshte nje dite e bukur per familjen shqiptare, ashtu sikunder familja ime sot eshte e bashkuar, mes nesh qe jetojme ne Shqiperi, nenes time, djalit tim dhe tim vellai, gruas se tij, femijeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.907Z

Maxhoranca ne rendin e dites projektet qe kerkojne 84 vota

Maxhoranca ne Kuvend, eshte e vendosur qe te shqyrtoje edhe votoje projektligjet te cilat kerkojne edhe votat e opozites per tu miratuar. Pavaresisht se socialistet kane deklaruar qendrimin e tyre te kundert, per shkak te mos gjendjes ende te nje zgjidhjeje mbi krizen politike. Ne kalendarin e punim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.389Z

Berisha ne Facebook Rama ne pushtet me vota te vjedhura

Kryeministri në detyrë Sali Berisha ka akuzuar kreun e PS-së Edi Rama se ka vjedhur dhe falsifikuar tabelat në Qarkun e Lezhës. Në një postim në rrjetin social ‘Facebook”, Berisha ka reaguar lidhur me hapjen e 10 kutive në qarkun Lezhë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.705Z

PD-PS miratojnë ligjin e parë konsensual me 124 vota

Pavarësisht debateve të nxehta mes maxhorancës dhe opozitës, dje në seancë u miratua me konsensus ligji i parë. Me 124 vota pro, deputetët të të dyja palëve i thanë po projektligjit financiar për trajtimin financiar të familjeve të punonjësve të shtetit të rënë në detyrë. Në s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.451Z

Ku është vota ime, opozita nis protestën në Vlorë

Vlorë, 13 Nëntor NOA-Opozita ka nisur sot pasdite në orën 17 protestën e saj të gjashtë në qytetin e Vlorës, me moton Ku është vota ime. Deputetë të Partisë Socialiste dhe aleatët e saj kanë përsëritur thirrjen e tyre ndaj qeverisë për të hapur kutitë e votimit ku gjenden rez

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama