Rezultate te kerkimit per termin: +Vota

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.823Z

Vota për këshilltarët sipas qarqeve, vijon numërimi

- PS kryeson në 8 qarqe; PD në tre dhe LSI në një -TIRANË, 24 Qershor/ATSH-Anila Struga/.- Procesi i numërimit të votave për anëtarë të këshillave bashkiakë po vijon në të gjitha vendet e numërimit të votave, ndërsa Partia Socialiste udhëheq rezultatin në 8 qarqe, Partia Demokrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.169Z

KQZ: Vota për këshilltarët, rezultatet sipas qarqeve

Procesi i numërimit të votave për anëtarë të këshillave bashkiakë po shkon drejt përfundimit. Sipas të dhënave zyrtare nga KQZ, që janë në përditësim të vazhdueshëm, deri tani janë numëruar 4865 nga 5301 kuti votimi, ndërsa pritet të numërohen 434 kutitë e fundit. Numërimi k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.735Z

Memaliaj fiton Durim Rroshi i ASHE me 2768 vota, Albert Malaj i PSD 1618 vota

Ka përfunduar procesi i numërimit në Memaliaj në qarkun e Gjirokastrës dhe fitues është shpallur  Durim Roshi i ASHE me 2768 vota ndërsa Albert Malaj i PSD ka marrë , Albert Malaj i PSD 1618 vota, Astrit Dervishi 501 vota, Sadik Xhelili i APPD 720 vota, Arjan Mema 1313 vota. Të parët pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.277Z

Vota, një biznes i falimentuar

Nga Lorenc VANGJELI Të dy partitë e mëdha të vendit, PD e PS kanë arritur t´ja hedhin njëra-tjetrës aty ku kanë mundur. Kuti me zero vota për rivalin nga PD-ja në veri të vendit, e njëjta monedhë e çuditshme këmbimi në jug të vendit nga PS për kundërshtarin e saj. MAPO liston

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.363Z

Tirana hiqen vota nga kutite

Hetimi i pamjeve filmike nga grupi i ekspertëve të Partisë Socialiste, gjatë numërimit në 11 KZAZ-të e Tiranës, duke i krahasuar ato me procesverbalet e grupeve të numërimit dhe tabelën përfundimtare të KQZ, sipas PS ka hedhur drit&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.735Z

Lazarati i jep 1.110 vota PD-së në tre kuti. E majta merr vetëm 50 vota

Lazarati ka votuar në mënyrë plebishtare për kandidatin e PD-së, Igli Kokalari. Në 3 kutitë, nga 5 që ka gjithësesj Lazarati, 1.110 vota kanë shkuar për kandidatin e PD-së, ndërsa për kandidaten e majtë Zamira Rami kanë shkuar vetëm 50 vota. Ndërsa me hapjen edhe të dy kutive t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.626Z

Vota politike e 8 majit

Në vijim  të debatit të tyre në Top Show, analistët dhe deputetët e ftuar në studio folën për votën politike të hedhur më 8 maj. Politologu Blendi Çeka tha se vota politike ka patur tendencë ruajtje kryesisht n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama